Fudbaleri Juventusa pobedili su Inter u derbiju 13. kola italijanske Serije A sa 2:0.

Torinski crno-beli su bez Dušana Vlahovića uspeli da savladaju velikog rivala i da ga preskoče na tabeli Serije A.

Filip Kostić je „šurovao“ pobedi „stare dame“ pošto je dva puta asistirao za gol, s tim što je prvi važio, a drugi je poništen zbog igranja rukom Danila.

Posle poluvremena bez golova, Juventus je poveo u 52. minutu kada je Adrijen Rabio iskoristio dodavanje srpskog internacionalca.

Kostić je „kao munja“ prošao levim krilom, poslao je po zemlji loptu za Rabioa, a ovaj sa desetak metara nije oklevao.

Otvorio je stopalo desne noge i poslao loptu u dalji ugao gola na kom je stajao nemoćni Andre Onana.

Juventus je poveo 1:0, da bi mu 11 minuta kasnije posle pregledanja VAR snimka drugi gol bio poništen.

Kostić tom prilikom možda nije upisao drugu asistenciju, ali jeste dvadesetak minuta kasnije, u 84. minutu kada je uposlio Nikola Fađolija.

Torinski klub je tada postavio konačan rezultat, pa sada sa 25 bodova zauzima peto mesto u Seriji A, dok je Inter sedmi sa bodom manje.