Srpski napadač je nastavio da briljira u Engleskoj.

Fudbaleri Fulama pobedili su Kristal Palas u meču 17. kola Premijer lige rezultatom 3:0.

Aleksandar Mitrović je uprkos najavi trenera, Marka Silve, ipak, počeo meč u prvoj postavi i odmah je pokazao koliko je bitan za svoju ekipu.

U 31. minutu je u stilu kapitena „orlova“ Dušana Tadića, sjajno ubacio u kazneni prostor Palasa, nakon čega je Bobi Rid postigao vodeći gol za Fulam.

Mitrović je u dosadašnjem delu sezone postigao devet golova, dok je ovo njegova prva asistencija.

Igra Kristal Palasa se gotovo raspala nakon tog gola i do kraja meča su fudbaleri Patrika Vijere zaradila dva crvena kartona.

Utakmicu su pre vremena završili Tajrik Mičel u 34. i Džejms Tomkins u 57. minutu.

Srbin je nastavio sa sjajnom igrom i u drugom poluvremenu je upisao drugu asistenciju.

U 71. minutu je nakon kornera spustio loptu Timu Rimu, koji je samo zakucao u mrežu protivnika.

Nije moglo da prođe i bez gola Mitrovića, a srpski napadač ga je postigao u 81. minutu nakon asistencije Viliana.

Fulam je nakon ovog meča na 8. mestu sa 22 boda, dok je Kristal Palas na 11. poziciji sa 19 bodova.

U narednom kolu „kotidžersi“ će igrati sa Sautemptonom, dok će Palas na megdan Bormutu.