Union Berlin je na gostovanju Ajntrahtu upisao pobedu (2:1) u okviru 23. kola Bundeslige.

Duel dve ekipe iz srca bundesligaške tabele pripao je gostima koji su na najbolji način kaznili veoma lošu igru rivala na početku drugog poluvremena.

Klub iz Berlina je bio nešto opasniji tim i u prvom poluvremenu, ali tri udarca u okvir gola nisu bila dovoljna da načnu mrežu domaćina. Ipak, samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu bila su dovoljna da gosti stignu do vođstva.

Anderson je iskoristio poklon Trapa koji je potpuno nerezonski istrčao u nameri da preseče napad Berlina po levom boku, što je iskoristio Lenc da asistira Šveđaninu koji je stigao do osmog bundesligaškog gola ove sezone.

U 67. minutu još jednom su igrači Ajntrahta matirali sami sebe, a gosti su poklon rivala oberučke prihvatili i stigli do dva gola prednosti. Trap je oštar centaršut sa levog boka odbio, ali samo do svog štopera Ndika koji je nespretno reagovao i iz trka prosledio loptu u svoju mrežu.

Dva gola zaostatka primorala su Ajntraht da krene u potpunu ofanzivu. Konačno je domaćin pokazao bar tračak igre kojom je impresionirao Evropu u trijumfu nad Salcburgom (4:1), ali je do kraja utakmice tim iz Frankfurta uspeo samo da ublaži poraz.

Da bol domaćih navijača bude nešto manja majstorijom se pobrinuo Andre Silva koji je petom nadmudrio Gikjeviča, ali i štopere Union Berlina.

Trijumfom u Frankfurtu Union Berlin je stigao do devete pobede i tako sa 29 bodova pretekao upravo Ajntraht koji je ostao na 28 bodova uz učinak od osam pobeda, četiri remija i 11 poraza.

Ajntraht – Union Berlin 1:2 (0:0)

AJNTRAHT: Trap, Durm (od 66. Silva), Abraham, Hintereger, Ndika (od 71. Rode), Kor, Hasebe, Čendler, Kamada, Kostić, Pasiensija.

UNION BERLIN: Gikjevič, Fridrih, Hubner, Subotić, Rierson, Andrih, Gentner (od 77. Promel), Lenc, Mali (od 63. Ingvartsen), Butler (od 90. Kros), Anderson.