Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Augzburg u meču 30. kola Bundeslige sa 2:0 i još jednu efikasnu partiju prikazao je srpski internacionalac Filip Kostić.

Kostić je asistirao za drugi gol svog tima, kojim je stavljena tačka na utakmicu u 58. minutu. Luka Jović nije postigao pogodak, mada je bio starter i igrao je do 79. minuta.

On je tri minuta ranije imao šansu da dao gol posle kornera, ali je šutirao pored gola.

Ajntraht je poveo u 37. minutu pogotkom Martina Hinteregera posle centaršuta Kamade. Na drugi gol čekalo se do drugog dela igre kada je precizan bio Andre Silva.

Portugalac je ove sezone u opasnom naletu, ovo mu je 25. gol u svim takmičenjima na 29 utakmica. Ima i devet asistencija, dok Kostić ima 14 asistencija.

Ajntraht je trenutno trećeplasirani tim Bundeslige sa 56 bodova, dok je Augzburg na 11. mestu sa 33 boda.

Što se tiče ostalih mečeva u toku dana, ranije su Bajern, Arminija i Keln upisali pobede nad Bajerom iz Leverkuzena, Šalkeom i Lajpcigom 2:0, 1:0 i 2:1.