Trijumf "kraljevskog kluba".

Košarkaši Real Madrida savladali su Barselonu u meču 21. kola Evrolige rezultatom 91:86 nakon velikog preokreta.

Početak meča apsolutno je pripao ekipi iz Katalonije, koja je furiozno ušla u meč i povela 9:2, potom došla i do velikih 20:9, ali su Madriđani od tog rezultata uhvatili priključak i smanjili na 20:16.

Od tog momenta igralo se na mahove, Barselona je uglavnom imala devet poena viška, Real uspevao da smanji na tri (33:30), ali su Katalonci prvo poluvreme okončali sa 39:32.

Iako nisu dopuštali Barseloni da se odlepi, činilo se da Madriđani nemaju snage za preokret, pogotovo jer je Barsa rutinski držala vođstvo sve do sredine završnih deset minuta. Od rezultata 61:52 za Barselonu Real je podigao nivo u odbrani, zaigrao sigurnije u napadu i došao do preokreta (69:67), odgovorila je Barselona serijom od šest vezanih poena za 73:69, ali su košarkaši Reala uspeli da izbore produžetak, 73:73.

U dodatnih pet minuta neizvesnost je potrajala samo par trenutaka, pošto je od 75:75 Barselona ubacila samo jedan poen, Real devet, i prelomio meč.

Madriđane je do pobede predvodio Gabrijel Dek sa 19 poena, dok je kod Barselone Nikola Mirotić brojao do 17.

U drugoj utakmici dana, Alba je izgubila od Valensije na svom parketu 94:88.