Košarkaši Partizana poraženi su od Armanija u Milanu sa 85:83 u meču 28. kola Evrolige.

Meč je rešio dvojkom Šabaz Nejpir, pošto je pogodio na 5,3 sekunde do kraja meča.

Košarkaši Partizana imali su 5,3 sekunde za poslednji napad, Zek Ledej se zaleteo od koša do koša i promašio je šut za produžetak.

Tokom celog meča niko nije mogao da napravi veću prednost od +8 (Partizan) i igralo se u serijama. Tri minuta je igrao dobro Armani, pa zatim tri minuta Partizan.

Prvo su bolje otvorili meč crno-beli, pošto su poveli sa 8:0 i 10:2. Ševon Šilds je zatim pogodio dve trojke i smanjio je na 10:8 i od tada je velika drama viđena na terenu.

Do kraja četvrtine, obe ekipe su igrale kroz tranziciju, ali sa puno grešaka što je uticalo na broj poena.

Drugu deonicu je takođe bolje otvorila gostujuća ekipa, koja je preko Alekse Avramovića i Zeka Ledeja došla do prednosti od sedam poena.

Nakon bolje igre u odbrani i dobrog protoka lopte u napadu, Armani je uspeo da dođe do novog izjednačenja – 35:35.

Domaći tim se uglavnom oslonio na šut za tri poena (16/31, 52 odsto) i to ga je držalo u igri. Tokom treće deonice domaća ekipa je uspela da uspostavi svoj ritam i tako sa čvrstom odbranom dođe do prednosti od šest poena. Na drugoj strani Bruno Kaboklo i Danilo Anđušić su bitnim poenima uspeli da održe Partizan u igri, pogotovo nakon loše igre kapitena ekipe Kevina Pantera koji je ušao u problem sa faulovima.

U poslednjoj deonici obe ekipe su upale u krizu kada je reč o napadu, što je prekinuo Nikola Mirotić sa tri trojke u nizu. Anđušić je dva minuta pred kraj meča pogodio sa distance, nakon čega je za tri poena na drugoj strani pogodio Nejpir.

Ledej je izjednačio, ali je Nejpir ponovo pogodio i presudio pobednika na ovom meču.

Partizan je sada na 11. mestu sa skorom 13-15, dok je ekipa Armanija na 12. poziciji sa skorom 12-16.