Da li je "korektivni faktor" cene goriva ekonomska ili politička odluka?

Zašto je gorivo na pumpama najskuplje u regionu i među najskupljim u Evropi?

Koliko ko zahvata? Koga štiti uredba o maksimalnoj ceni, NIS ili građane? Zarađuje li država više na PDV-u nego da pusti tržištu da određuje cenu? Cena sirove nafte pada, cena goriva raste u Srbiji, kako je to moguće? Dok god ima tražnje diži cenu, politička, a ne tržišna i potrošačka odluka? Zašto je tražnja ovolika? Šta je sa udelom naše domaće sirove nafte – kolika je cena te nafte? Šta će značiti početak decembra kada nećemo uvoziti Ural naftu, diže li se prašina i panika bez potrebe? Na koji način svakog petka odlučujete kolika će biti maksimalna cena goriva u narednih 7 dana? Da li je neophodno ukinuti uredbu i može li se očekivati pad cene goriva?

Gost: Tomislav Mićović, Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije

POGLEDAJTE JOŠ

Teme podcasta koji vodi Đuro Svilar su sve ono što svakog pojedinca tišti, pitanja na koja nije mogao naći odgovor, problemi za koje nadležne službe nisu imale razumevanja ni htenja da ih reše. Između ostalog, Komunalne teme, školstvo, zdravstvo, pravne nedoumice, zaštita potrošača….dakle od pojedinačnog problema ka opštem rešenju. Cilj nije kritika već rešenje.

Ako želite da budete moji saradnici i novinari na terenu, šaljite pitanja, fotografije, snimke na FB, Twitter, Instagram Pitajte Đuru ili šaljite pitanja na email: [email protected], a tu je i Viber broj na koji možete pisati ili slati „problem“ u vidu fotografije ili videa sa terena, 069 893 00 23.

BONUS VIDEO: Vlast godinama upropašćava EPS da bi održala iluziju jeftine struje

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar