Fudbaleri Švedske savladali su Slovačku sa 1:0 u meču 2. kola E grupe Evropskog prvenstva u fudbalu.

Tokom prvih pola sata igre nije bilo ozbiljnijih prilika, ako izuzmemo pokušaj Sebastijana Larsona koji je Martin Dubravka uspeo da zaustavi sa jedne, te šut Juraja Kucke, koji nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, pa je ostalo 0:0.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Ipak, uvod je protekao u prividnoj inicijativi Švedske, pre nego što je Slovačka na isteku pola sata igre krenula u opsadu gola Švedske tokom koje je nekoliko minuta praktično „bombardovala“ kazneni prostor, ali su Šveđani, uprkos tome što su u pojedinim momentima izgledali u najmanju ruku panično, uspeli da se odbrane.

Pritisak Slovačke se pojačavao do kraja poluvremena, ali nisu uspeli ni da dođu do gola, niti da ozbiljnije ugroze mrežu Šveđana.

Drugo poluvreme donelo je sasvim drugačiju sliku, od samog početka Šveđani su krenuli silovito, ispromašivali se, pre svih Aleksander Isak, ali se sjajni napadač iskupio u 75. minutu. Odličnim pasom je „izbacio“ Kvajsona samog ispred Martina Dubravke, golman Slovačke ga je faulirao, dileme nije bilo – sudija je pokazao na belu tačku, a Emil Forsberg savršenim udarcem zatresao mrežu, iako je Dubravka ponovo odlično „pročitao“ nameru rivala, ali nije uspeo da zaustavi šut.

Do kraja meča imali su Šveđani priliku preko Isaka i da dupliraju prednost, ali drugog pogotka u mreži nije bilo.

Švedska – Slovačka 1:0 (0:0)

(Foresberg 77)

Sudija: Danijel Sjeber; Stadion: Sankt Peterburg; Poseta: Do 30.000

Švedska: Olsen, Lustig, Lindelof, Danijelson, Augustinson, Olson (od 64. Klason), Ekdal, Forsberg, Larson, Isak, Berg (od 64. Kvajson)

Slovačka: Dubravka, Hubočan, Škrinjar, Satka, Pekarik (od 64. Haraslin), Hrosovski, Kucka, Mak (od 77. Vajs), Hamšik (od 77. Benes), Koščelnik, Duda

Na kraju, 1:0 za prvu pobedu Švedske na turniru, dok su Slovaci ostali na tri boda. Kako su u grupi još Španija i Poljska, koje se sastaju u subotu, a koje imaju jedan, odnosno nijedan bod, jasno je da će odgovor na pitanje ko će u narednu rundu biti dat u završnih 90 minuta takmičenja u grupi E.