Reprezentacija Švajcarske je savladala Tursku rezultatom 3:1 i napravila značajan korak ka osmini finala Evropskog prvenstva.

Švajcarci još nisu obezbedili plasman jer su zbog slabije gol razlike od Velsa, završili na trećem mestu sa četiri boda, pa će morati da čekaju rasplet u preostalih pet grupa, ali imaju dobre izglede da nastave turnir.

Od samog početka utakmice Švajcarska je krenula silovito sa željom da što ubedljivije savlada Tursku i što pr#related-news_0e obezbedi makar treću poziciju.

Već u šestom minutu je Haris Seferović doneo prednost posle akcije kojoj je prethodila greška odbrane. Embolo je došao do lopte i posle nekolko dodavanja Seferović sa ivice kaznenog prostora šlaje precizan uarac u golmanov levi ugao za prednost od 1:0.

Nastavila je Petkovićeva ekipa da napada i to se ubrzo isplatilo kada je u 26. minutu Đerdan Šaćiri evrogolom duplirao prednost.

Tim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku se nastavilo u istom ritmu. Promašivali su Embolo, Šaćiri i umesto još ubedljivije prednosti usledila je kazna.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Kaveči je posle jedne akcije Turske uputio bombu sa oko dvadeset metara i postigao prvi gol na prvenstvu za svoju selekciju.

Taj gol je skupo koštao Švajcarce jer im je otežao put do ubedljivije pobede i šanse da na gol razliku završe na drugoj poziciji i bez kalkulacija reše pitanje plasmana.

Do kraja je Đaćiri uspeo još jednom da zatrese mrežu posle odlične akcije, ali je to bilo dovoljno tek za treću poziciju jer je Vels koji je izgubio od Italije sa 1:0.

Na kraju, Švajcarska je sa četiri boda završila kao treća u grupi i moraće da čeka rasplet u preostalih pet. Kako stvari stoje, velika je verovatnoća da će to biti dovoljno, ali dok sse ne završe i ostali mečevi, moraće još da čekaju i strepe.

Švajcarska – Turska 3:1 (2:0)
Strelci: Seferović 6, Šaćiri 26, 68 za Švajcarsku – Kaveči 62 za Tursku)

Stadion: Olimpijski stadion, Baku.        Gledalaca:              Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Švajcarska: Zomer – Elvedi, Akanđi, Rodrigez – Zuber (od 85. Benito), Vidmer (od 91. Mbabu), Džaka, Frojler, Šaćiri (od 75. Vargas) – Šeferović (od 75. Gavranović), Embolo (od 85. Mehmedi)

Turska: Čakir – Ajhan (od 64. Jokušlu), Čelik, Sojunču, Demiral – Muldur, Kaveči (od 80. Kokču), Tufan (od 64. Jaziči), Čalhanoglu (od 80. Tokuz) – Under (od 80. Karaman), Jilmaz