Već u drugom minutu Poljaci su tražili penal nakon što je Alvaro Morata startovao nad Pjotrom Zjelinskim, ali je Danijele Orsato ostao nem.

Nakon sedam minuta igre viđena je i prva ozbiljnija šansa na meču, kada je Mateuš Klih šutirao sa preko 20 metara, ali je njegov snažan šut završio malo preko prečke, dok je u 10. minutu Dani Olmo prvi zapretio od igrača Španije, no Vojčeš Ščesni nije imao previše problema da taj šut zaustavi.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Nije bilo uzbuđenja sve do 18. minuta, kada je nakon gužve pred kaznenim prostorom Poljske Robert Levandovski došao do lopte, jurnuo u kontru, pretrčao gotovo 70 metara, ali mu je ponestalo snage, pa su Španci uspeli da se odbrane i oduzmu mu loptu.

U 25. minutu viđena je jedna od bizarnijih scena na dosadašnjem toku turnira. Nakon šuta Đerarda Morena lopta se odbila nekoliko puta pre nego što je stigla do Alvara Morate, a napadač Juventusa je sa par metara od gola samo prosledio u mrežu. Orsato je prvo poslušao odluku linijskog sudije, pokazao da je bio ofsajd, ali je par trenutaka kasnije, nakon poziva iz VAR sobe, odlučio da pogodak ipak prizna. I to sa razlogom, pošto je ispred Morate bilo stopalo Bartoša Berezinskog.

Ponovo je Moreno oprobao šut u 34. minutu, ali je bio neprecizan, potom je Šviderski zahvatio loptu nešto slabije iz veoma teške pozicije, pa je ostalo 1:0, dok će Poljaci dugo žaliti za 42. minutom. Prvo je Karol Šviderski odlično šutirao, ali je pogodio stativu, lopta se odbila ka Levandovskom, koji je neshvatlljivo loše šutirao u situaciji koju inače bez previše problema pretvara u pogodak. Kazna je mogla da usledi u 45. minutu, kada je Đordi Alba pronašao Morena, ali je napadač iz veoma dobre pozicije loše završio akciju i promašio gol.

Drugo poluvreme nije odavalo utisak da će Poljaci stići do izjednačenja, posebno ne na samom početku, ali je jedan centaršut Kamila Lužvijaka Robert Levandovski fantastično ispratio i glavom pogodio mrežu za 1:1.

No, samo dva minuta kasnije u srca Poljaka se uvukla strepnja jer je Orsato pokazao na penal nakon starta Jakuba Modera nad Morenom u kaznenom prostoru. Namestio je Moreno loptu na belu tačku, šutirao snažno ali nedovoljno precizno, lopta se odbila nazad u polje, na nju je naleteo Morata koji je imao prazan gol pred sobom, ali je očajno šutirao.

Od tog momenta usledila je jalova inicijativa Španaca koji su preko Ferana Toresa imali odličnu šansu u 73. minutu, mada je posle ustanovljeno i da je napadač „crvene furije“ bio u ofsajdu. Napadali su izabranici Luisa Enrikea, ali nisu uspeli da savladaju Ščesnog, pa je ostalo 1:1.

Ovim rezultatom Španija je došla do drugog boda na turniru a Poljaci do prvog, pa nakon dva kola na tabeli je stanje sledeće – Švedska 4, Slovačka 3, Španija 2, Poljska 1.

Kako u poslednjem kolu Španci idu na Slovake, a Poljaci na Šveđane, jasno je da je moguć apsolutno svaki rasplet. Jedino je izvesno da Poljska neće zauzeti prvo mesto na tabeli, dok su sve ostale kombinacije, pa čak i ona po kojoj Šveđani ne idu dalje, otvorene.

Španija – Poljska 1:1