Fudbaleri Španije savladali su Slovačku sa 5:0 u meču 3. kola E grupe Evropskog prvenstva, čime su zakazali duel sa Hrvatskom u meču osmine finala.

Španci su u meč ušli veoma ofanzivno, pa su gotovo od samog početka krenuli u opsadu gola Slovačke, koja je imala velikih problema da iznese loptu iz kaznenog prostora, a situacija je postala dodatno problematična nakon 11 minuta igre, kada je Koke iskoristio trenutak nepažnje Horomade, naterao ga na faul u kaznenom prostoru, pa je pokazan penal za „crvenu furiju“.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Odgovornost je preuzeo Alvaro Morata, i šutirao veoma loše, što je, u kombinaciji sa sjajnom reakcijom Dubravke, dovelo do toga da na semaforu ostane 0:0.

Izgledalo je kao da bi to moglo da predstavlja dodatan vetar u leđa Slovacima, ali je Španija nastavila da pritiska, pa je pokušao Pedri, potom je još jednom u 24. minutu šut oprobao i Morata sa ivice kaznenog prostora, što je Dubravka uspešno zaustavio, ali se situacija promenila nakon navršenih pola sata igre.

Šatka je pogrešio pri pasu, Sarabija to iskoristio, došao do lopte, šutirao, ali je pogodio prečku. Lopta se odbila visoko u vazduh, nakon čega je počela da pada ka terenu. Dubravka je skočio, pokušao da je izbaci u korner, ali je umesto toga udario toliko loše da je završila u golu.

U narednim minutima Španci, zadovoljni vođstvom, nisu pokušavali da ugroze gol rivala, dok je Slovačka bila zaustavljana na polovini terena. Dubravka je ponovo zablistao u 45. minutu, kada je zaustavio šut Morena, ali je odmah potom usledio i kiks. Nakon kornera igrači Slovačke nisu dobro izbacili loptu, Dubravka je otišao u prazno, a Ajmerik Laport lepim udarcem glavom pogodio mrežu za 2:0.

To je bilo sve za prvih 45 minuta, a u drugih Slovačka nije postojala na terenu. Španci su kako su hteli dolazili do šanse za gol, pa su bez previše poteškoća mrežu rivala zatresli još tri puta. Prvo je u 56. minutu Sarabija sjajno okončao akciju nakon pasa Đordija Albe, zatim je u 67. minutu Feran Tores Sarabijinu asistenciju petom pretvorio u 4:0, dok je konačnih 5:0 postavio Kucka u 71. minutu, nakon gužve u kaznenom prostoru i šanse u kojoj se našao Pau Tores.

Ovom pobedom, uz trijumf Švedske nad Poljskom, Španija je zauzela drugo mesto, pa će u osmini finala odmeriti snage sa Hrvatskom.

Slovačka – Španija 0:5 (0:2)

(Dubravka 30 autogol, Laport 45+3, Sarabija 56, Tores 67, Kucka 71 autogol)

Stadion: La Kartuha (Sevilja); Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Šatka, Škrinjar, Hubočan, Haraslin, Kucka, Hromada (od 46. Lobotka), Mak, Hamšik, Duda (od 46. Đuriš)

Španija: Unai Simon, Aspilikueta, Erik Garsija, Laport, Alba, Koke, Buskets, Pedri, Sarabija, Morata, Moreno