Reprezentacija Švedske je savladala Poljsku u poslednjem kolu grupe E rezultatom 3:2 i obezbedila prvo mesto ispred Španije, dok su se Poljaci zajedno sa Slovačkom oprostili od Evropskog prvenstva.

Dvostruki strelci su bili Emil Forsberg i Robert Levandovski, dok je strelac odlučujućeg gola za Švedsku bio Viktor Klason.

Švedska će u osmini finala EUR0 2020 Iigrati sa jednom od trećplasiranih ekipa..

Švedska je sjajno otvorila meč i već u trećem minutu preko Forsberga povela sa 1:0. Posle tog gola su sve vreme kontrolisali utakmicu i sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Kada je Forsberg u 59. minutu postigao pogodak za 2:0, delovalo je da će do kraja utakmice Švedska doći do lake pobede.

Ipak, jedan čovek na terenu je imao druggačije planove.

Najbolji napadač na svetu, Robert Levandovski samo dva minuta kasnije postiže prelep gol.

Nakon prijema lopte u kaznenom prostoru pogađa suprotan ugao pod samu prečku i smanjuje rezultat.

To je trglo Poljake koji su zaigrali znatno bolje, a u 84. minutu Levandovski uspeva da se snađe ispred gola Olsena i donese izjednačenje i dramu u poslednjih nekoliko minuta.

Poljacima je trebao još jedan gol za preokret i plasman u narednu rundu, ali su njihovu igru na sve ili ništa Šveđani kaznili kontranapdom u nadoknadi vremena koji je završio Klason.

Švedska – Poljska 3:2 (1:0)
Strelci: Forsberg 2, 59, Klaeson 90+3 – Levandovski 61, 84

Stadion: Krestovski arena (Sankt Peterburg) Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Švedska: Olsen – Lustig (od 68. Kraft), Lindelof, Danielson, Augustinson – S. Larson, Ekdal, Olson, Forsberg (od 78. Klason) – Isak (od 68.Berg), Kvajson (od 55. Kuluševski)

Poljska: Ščešnji – Berežinski, Glik, Bendarek – Jožvjak (od 61. Sviercog), Krihovjak (od 78. Plaketa), Klih (od 73. Kozlovski), Puhač (od 46. Frankovski) – Zjelinski, Šviderski – Levandovski.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)