Fudbaleri Hrvatske i Češke remizirali su u drugom kolu grupe D Evropskog prvenstva (1:1), pa će "vatreni" imati imperativ pobede u poslednjem kolu protiv Škotske kako bi izborili plasman u nokaut fazu.

U dramatičnom, ali ne previše sadržajnom meču izdvojile su se dve situacije. O jednoj će se dugo diskutovati, a druga će krasiti mnoge TV špice u Hrvatskoj.

Kontroverzni penal dosuđen je u 37. minutu. Patrik Šik je bio učesnik ove scene od prvog do poslednjeg kadra. Naime, nakon kornera je Dejan Lovren laktom nokautirao Šika. Češki napadač se našao na zemlji, a ubrzo je počela da mu teče krv iz nosa.

Bilo je evidentno da je dobio jak udarac, pa je odlučeno da se pogleda snimak. Na snimku se videlo kako je Lovren udara Šika, zbog čega je dobio žuti karton, a sudija Karlos del Sero je odlučio da dosudi jedanaesterac. Šik ga je lako pretvorio u gol.

Bio je ovo treći pogodak Šika za Čehe na turniru i nakon ovog meča je bio najbolji strelac.

Patrik Šik, Fudbalska reprezentacija Hrvatske, Češke

Zlatko Dalić je izvršio dve izmene na poluvremenu (Luka Ivanušec umesto Josipa Brekala, te Bruno Petković umesto Ante Rebića), a to je dovelo i do promene formacije.

Perišić je sa desnog krila prekomandovan na levo, gde je najčešće igrao tokom karijere. Već u 47. minutu se videlo koliko mu prija da igra na ovom mestu jer je postigao sjajan pogodak, kada je loptu silovito zakucao iza leđa Vaclika.

Bilo je ovo njegov četvrto uzastopno veliko takmičenje na kom je pogodio za Hrvatsku.

„Vatreni“ su do kraja pokušavali da ugroze gol Čeha, koji su se zadovoljili bodom i zatvorili sve prilaze golu. U nekoliko navrata je dobre prilike imao Bruno Petković, a možda i najbolju posle pogotka propustio je Nikola Vlašić kada je šutirao visoko preko prečke.