Fudbaler Francuske Kilijan Mbape oglasio se povodom promašaja u osmini finala Evropskog prvenstva. Njegov penal je eliminisao Francusku sa Euro 2020.

Švajcarci su bili sigurniji posle 3:3 za 120 minuta i penala, a Mbape je u petoj seriji šutirao u levu stranu, golman Jan Zomer ga je pročitao i skinuo mu loptu.

„Teško je okrenuti novi list. Tuga je prevelika posle ove eliminacije jer nismo mogli da dostignemo naš cilj. Žao mi je zbog ovog penala. Hteo sam da pomognem timu ali nisam uspeo“, napisao je Mbape.

Francuska je, posle gola Harisa Seferovića iz 15. minuta gubila sve do drugog poluvremena. Tada je Rikardo Rodrigez propustio šansu da sa penala udvostruči prednost.

Odbrana Uga Lorisa bila je poziv za buđenje Francuzima koji su do 75. minuta dali tri gola i poveli 3:1. Neobjašnjivo su se posle toga opustili, što su Seferović i Mario Gavranović kaznili sa još dva gola i meč uveli u produžetke, potom i penale.

Mbape je tokom meča učestvovao kod golova, ali je promašivao neke izgledne šanse.

„Biće veoma teško spavati posle ovoga, ali nažalost, usponi i padovi u ovom sportu su ono što takođe mnogo volim. Znam da ste vi svi navijači razočarani, ali bih svejedno da vam se zahvalim na podršci i što uvek verujete u nas. Najvažnija stvar je da ćemo se vratiti još snažniji za sledeće izazove. Čestitam i srećno Švajcarskoj“, napisao je Mbape.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Kylian Mbappé (@k.mbappe)

„Sajdžije“ će u četvrtfinalu igrati protiv Španije, pošto su Španci u svom meču osmine finala sa 5:3 bili bolji od Hrvatske posle produžetaka.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)