Foo: EPA-EFE/Stuart Franklin

Reprezentacija Finske je u prvom meču grupe B na Evropskom prvenstvu u fudbalu savladala Dansku rezultatom 1:0, ali je pobeda ostala u senci užasa koji se dogodio u finišu prvog poluvremena kada se na terenu srušio Kristijan Eriksen i ostao bez svesti.

Zvezda danske reprezentacije je posle jedne akcije kreno da se tetura i srušio se na travu, nakon čega su se okupili svi igrači, a ubrzo je stigla i lekarska ekipa.

Nakon desetak minuta tokom kojih je trajala reanimacija, Erisken je na nosilima prebačen sa stadiona u bolnicu gde se u međuvremenu osvestio i poslao poruku saigračima sa željom da nastave meč.

Eriksen je ostao u bolnici na daljim ispitivanjima, a dobio je podršku brojnih fudblaera i sportskih radnika širom sveta.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Što se tiče same utakmice, Danska je dominirala sve do nemilog događaja, ali je na golu Finske briljirao Hradecki koji je nekoliko puta sačuvao mrežu sjajnim potezima.

Posle nastavka meča, Danci su delovali daleko od ekipe sa početka i Finci to koriste u 60. minutu kada preko Pohjanpala dolaze do prednosti. On je glavom posle centaršuta uputio udarac ka golu, a Šmajhel je loše inervenisao i Fici su uspeli da povedu.

Trgli su se domaćini posle og gola, pokušali da dođu do izjednačenja, a najbolju priliku su propustili u 74. minutu kada su promašili penal. Poulsen je oboren na petercu, ali je Hojbjerg očajno šuirao i omogućio Hradeckom da se još jednom proslavi.

Napadala je Danska do kraja meča sa željom da makar dođe do izjednačenja, ali više nije bilo golova i Finska je osvarila istorijsku pobedu u svom prvom nasupu na velikim takmičenjima.

Danska – Finska 0:1 (0:0)

Strelci: Pohjanpala 60. minut

Stadion: Parken, Kopenhagen.    Gledalaca: 25.000.    Sudija: Entoni Tejlor

Danska: Šmajhel – Vas, Kjer (od 63. Vestergard), Kristensen, Mele – Hojbjerg, Dilejni, Juraji, Eriksen (od 43. Jensen), Brajtvajt – Vind (od 63. Olsen)

Finska: Hradecki – Raitala, Arajuri, O’Šonesi, Uronen – Lod, Kamara, Sparv (od 77. Šuler), Toivio – Pohjanpalo (od 85. Fors), Puki (od 77. Kauku).