Epitet junaka 23. dana Evropskog prvenstva u fudbalu pripao je napadaču reprezentacije Engleske Hariju Kejnu.

Meč je praktično tek počeo, a Kejn je savršenu asistenciju Rahima Sterlinga još bolje prosledio u mrežu, pa su Ukrajinci bili prinuđeni da u narednih 86 minuta jure rezultat.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Nada je potrajala sve do kraja prvog poluvremena, a onda je usledio pravi Kejnov „blickrig“, koji je za 18 minuta igre rezultirao sa tri gola i doneo Engleskoj ubedljivih 4:0.

Prvo je fauliran u 46. minutu, nakon čega je Luk Šo savršenim centaršutom pronašao Harija Megvajera za 2:0, potom je četiri minuta kasnije nakon akcije i centaršuta sa levog krila glavom loptu zakucao u mrežu, dok je najlepši trenutak meča viđen nešto malo po isteku sata igre.

Jednu visoku loptu Kejn je uhvatio na prelep volej sa oko 20 metara od gola Ukrajinaca, ali je Georgi Buščan sjajnom paradom ipak sprečio da se lopta zakoprca u mreži. Šteta, jer bi to bio gotovo sigurno najlepši gol takmičenja, a pogotovo ako se uzme u obzir činjenica da je samo par trenutaka kasnije morao da po četvrti put šutira loptu ka centru jer je Mejson Maunt centrirao, a Džordan Henderson glavom zatresao mrežu za ubedljiv trijumf.

Dakle, od četiri gola, Kejn je dva postigao, dok je kod preostala dva direktno uticao na akcije iz kojih su oni postignuti, pa je od Engleske stvorio ne samo učesnima polufinala, već po mnogima i prvog favorita za titulu.