Iza nas je i 23. dan EURO 2020, okončana su poslednja dva četvrtfinalna meča, a dobili smo i učesnike polufinala.

Nakon Italije i Španije, u polufinale su se plasirale ekipe Engleske i Danske.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Danci su protiv Češke odigrali dva različita poluvremena. U prvom su dominirali, sa dva gola stigli do velike prednosti, ali je u drugom malo nedostajalo da ispuste 2:0.

Iako je Češka uspela preko Patrika Šika da dođe do minusa od jednog gola, a potom i u više navrata ozbiljno pripreti rivalu, na kraju su pogoci Tomasa Dilejnija i Kaspera Dolberga bili dovoljni za prolaz u borbu za finale.

Sa druge strane, Engleska je odigrala znatno drugačijih 45 minuta, pa je sjajan početak i gol Kejna u 4. minutu nadograila još boljim početkom drugog, gde je u prvih pet minuta postigla još dva gola, a potom u 63. i definitivno potvrdila mesto među četiri najbolja tima.