Fudbaleri Belgije pobedili su Finsku 2:0 u poslednjem, trećem kolu grupe B i sa tri trijumfa plasirali se u osminu finala.

Belgijanci su otpor tvrdih Finaca skršili tek u drugom poluvremenu, autogolom Hradeckog i pogotkom Romelu Lukakua.

„Đavoli“ su se mučili da probiju bedem Finaca, pa je u prvom poluvremenu Hradecki dobro presekao centaršut u 14. minutu, a onda je odbranio i udarac Aksela Vitsela u 23. minutu.

U tom periodu su dodavanja Belgijanaca uglavnom presecana u završnih tridesetak metara, što je frustriralo igrače u crvenim dresovima.

Uz to, Lukaku, posle dobrog udarca i nove odbrane Hradeckog iz 38. minuta, nije mogao da pobegne ni iz ofsajd zamke, pa je pritisak rastao kako je vreme odmicalo.

Doduše, Belgija je bila siguran učesnik osmine finala, ali su se njeni igrači trudili da opravdaju ulogu favorita i to su uradili u drugom delu igre.

Prvo je Lukaku postigao pogodak u 65. minutu. Posle pregledanja VAR snimka Feliks Brih ga je poništio, ali se na regularan gol nije dugo čekalo.

Igrao se 74. minut kada je Belgija izvela korner, Tomas Vermelen je bio najviši u skoku i glavom je pogodio okvir gola.

Od mesta gde se spajaju stativa i prečka lopta se odbila do ruke nesrećnog Hradeckog, koji je sebe jednim potezom učinio tragičarem utakmice.

Izvukao je Finac loptu iz svog gola, ali je bilo prekasno jer je već prešla gol-liniju i ostalo je 1:0 za Belgiju.

Ona je trijumf samo potvrdila u 81. minutu kada je Kevin De Brujne poslao pas u kazneni prostor, tamo je još jednom bio Lukaku.

Ovog puta, špic Intera se okrenuo, precizno pucao u donji ugao gola Hradeckog i postavio konačan rezultat – 2:0.

Belgija grupu završava kao prvoplasirana gol-razlikom 7:1. Iza Belgije su sa po tri boda redom ostali Danci, Finci i Rusi.