Reprezentacija Danske je u spektakularnom meču u Kopenhagenu pobedila Rusiju sa 4:1 i zahvaljujući pobedi Belgije nad Finskom uspela da prođe kao drugoplasirana selekcija grupe B.

#related-news_0

Povela je Danska preko Damsgora u prvom poluvremenu, dok je u drugom usledila rapsodija. Prvo Poulsen koristi grešku Rusa za 2:0, nakon čega Dzjuba iz penala smanjuje, ali je to kratko trajalo. Kristensen i Mjele donose ubedljivu pobedu u nastavku  koja je bila dovoljna za plasman Danske dalje.

To im je omogućila Belgija pobedom protiv Finske u Sakt Peterburgu od 2:0.

Hradecki je autogolom sredinom drugog poluvremena doveo Belgiju u vođstvo, dok je Lukaku ubrzo potvrdio pobedu.

Od samog početka je Danska krenula u ofanzivu sa željom da što pre dođe do prednosti, ali su prvu veliku šansu imali Rusi kada je Golovin izašao sam ispred golmana. Ipak, Šmajhel uspeva da zaustavi udarac i spreči prednost gostiju.

To Danska koristi u završnici prvog poluvremena kada supertalentovani Damsgor postiže evrogol i donosi erupciju oduševljena na stadionu Parken.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Danci su nastavili u istom ritmu u nastavku, ali je gol pao posle velike greške Rusije. Mirančuk je pokušao da vrati loptu svom golmanu, ali je to Poulsen iskoristio da preseče pas i bez većih problema donese veliku prednost Dancima.

Rusi su bili bezidejni, ali im se iznenada ukazala prilika za veliki povratak kada je oboren Golovin u kaznenom prostoru, a Dzjuba uspeva da bez problema pogodi sa bele tačke.

Nije to pokolebalo Dansku koja je igrala za Eriksena i nastavila sa napadima što im se brzo isplatilo kada je Kristensen natrčao na jednu loptu i projektilom doneo po drugi put dva gola prednosti.

Krenuli su Rusi na sve ili ništa, ali su ubrzo bili kažnjeni. Danska je izvela savršen kontranapad koji je Mjele završio i postigao četvrti pogodak i doneo ubedljivu pobedu. Kada su stigle vesti da Belgija vodi sa 2:0 protiv Finske, moglo je da počne veliko slavlje u Kopenhagenu.

Danska će u osmini finala igrati sa Velsom koji je završio drugi u grupi A.

Rusija – Danska 1:4 (0:1)

Strelci: Dzjuba 70 – Damsgor 38, Poulsen 69, Kristensen 79 , Mjele 82)

Stadion: Parken, Kopenhagen  Gledalaca:     30.000       Sudija: Klermon Turpan

Rusija: Safonov – Divejev, Džikija, Kudrijašov ( od 67′ Karvajev) – Fernandeš, Ozdojev (od 61′ Želmadetinov) , Zobnin, Kuzjajev (od 67′ Mukin) – Al. Mirančuk /od 61′ Mirančuk) , Golovin – Dzjuba

Danska: Šmajhel – Kristensen, Kjer, Vestergor – Vas (od 60′ Striger Larsen) , Hojberg, Dilejni (od 86′ Jensen), Mele – Brajtvajt (od 850 Kornelijus), Poulsen (od 60′ Dolberg ), Damsgard (od 72′ Norgard)

3. kolo

Rusija – Danska, 1:4 (0:1), Parken stadion, Kopenhagen

(Dzjuba 70 – Damsgor 38, Poulsen 69, Kristensen 79 , Mjele 82)

Finska – Belgija, 0:2 (0:0), Krestovski stadion, Sankt Peteburg

(Hradecki ag 74, Lukaku 81)

Sva dešavanja ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

Kraj Danska ide dalje, Rusi su završili prvenstvo

Veliki podvig Danaca koji su posle dva poraza došli do drugog mesta, dok će Finci čekati rasplet ostalih grupa, a Rusi idu kući.

Sjajna kontra za četvrti gol Danske

Ovako je Danska postigla treći gol

82′ Ludilo, pljušte golovi, sve se rešava

Danska je sjajno povukla kontru i preko Mjelea došla do četvrtog gola. U međuvremenu je Belgija preko Luakua došla do 2:0. Sve je rešeno.

Ovako je Belgija povela protiv Finske

80′ Goooool! Kristensenova bomba!

Krunisao je Kristensen sjajnu akciju Danske koju je golman Safonov na trenutak zaustavio, ali je onda štoper Danske natrčao na nju i zakucao je u mrežu.

73′ Ludnica u grupi B, autogol Finske

Vermalen je šutirao glavom posle prekida , Hradecki je pokušao da odbrani ali je ubacio u svoj gol i sada je Danska druga i ima prolaz dalje.

Ovako su se Rusi vratili u utakmicu

Pogledajte poništen gol Belgije

69′ Gooooool! Vraća se Rusija

Uspeli su bez igre Rusi da dođu do gola, nakon što su iznudli penal. Dzjuba je bio neumoljiv i ponovo se zakuvala situacija.

65′ Poništen gol Lukakuu

Povla je Belgija sa 1:0 golom Lukakua, ali je posle dužeg gledanja VAR-a gol poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Ovako je Danska povela sa 2:0

60′ Katastrofa Rusije, Danska vodi 2:0

Mirančuk je napravio katastrofalnu grešku i umesto golmanu dodao loptu Poulsenu koji lagano obilazi Safonova i donosi velikih 2:0.

48′ Sudar glavama, nije bilo naivno

Sudarili su se igrač Danske i Rusije glavama i završili na zemlji, a Hojbjergu je stavljen zavoj kako bi nastavio

Nastvaljene su utakmice

Još 45 minuta nade i strepnje za Dance, Ruse i Fince.

Kraj prvog poluvremena

Damsgor je trenutno heroj Danske. Ponovo ih je vratio u igru i u drugom poluvremenu se očekuje ludnica. U duelu Finske i Belgije nema uzbuđenja.

Ovako je Danska povela protiv Rusije

Danska izbila na treće mesto

Pri trentunim rezultatima Danska se nalazi na trećem mestu sa istim brojem bodova kao Rusija, ali boljim međusobnim skorom. Belgija je prva sa sedam, a Finska druga sa četiri pošto je u njihovom duelu trenutno 0:0.

38′ Gooooool! Danska vodi!

Damsgor je fantastičnim udarcem doveo Dansku u vođstvo. Ekstaza u Kopenhagenu.

29′ Bomba Hojberga

Fenomenalan udarac veziste Danske, nije bilo svejedno Safonovu. Lopta je proletela pored njegove desne stative i zatresla spoljni deo mreže.

Pogledajte veliki promašaj Rusije

17′ Veliki promašaj Rusije

Posle ofanzive Danske iz koje se nije izrodila nijedna ozbiljna šansa, Rusija je odigrala kontranapad i Golovin se našao u kolosalnoj prilici, ali je njegov udarac odbranio Šmajhel i ostavio Dansku u životu.

8′ Mirno na obe utakmice

Danska i Belgija imaju inicijativu, ali za sada nema golova.