Matija Dedić je preminuo u 52. godini života, a njegov odlazak predstavlja veliki gubitak za hrvatsku muzičku scenu.
Iza sebe je ostavio partnerku Marinu i ćerku Lu, koja je krenula očevim stopama i posvetila se muzici, kao i majku Gabi Novak.
Ovo je za hrvatsku muzičku divu već drugi gubitak u poslednjih deset godina. Naime, 2015. godine izgubila je supruga Arsena Dedića, čija je smrt ostavila veliku prazninu u njenom životu. Nakon muževljeve smrti izjavila je da su joj sin jedinac i njegova porodica najveća podrška, piše Index.hr.
Posle Arsenove smrti, Gabi je u jednom intervjuu govorila o tome kako se snalazi bez njega, a pomenula je i da je zabrinuta za sina.
„Moja unuka već ide u srednju školu, ima 16 godina i dobra je učenica. Sin Matija takođe mnogo radi, čak i više nego što bi trebalo. Već se plašim za njegovo zdravstveno stanje, sve to treba izdržati, ali snaja mi je divna i ona je ta koja drži sve pod kontrolom“, istakla je tada muzička diva.
Inače, Gabi Novak već mesecima je smeštena u Domu za stara lica.
Ona je prošle godine doživela povredu kičme zbog čega je hospitalozovana u jednom zagrebačkom domu za rehabilitaciju. Ono što je sada poznato jeste da je Gabi ponovo u ovoj ustanovi.
„Bolesna sam, imam neku prehladu pa ležim malo, ali lečim se, ide ka boljem, po planu. Još uvek je problem ta kičma, a tu sam jer ne želim da opterećujem svoju porodicu, lepo sam se sklonila u jedan centar u kojem mi je lepo i u kojem brinu drugi za mene, a ne moja porodica. Moj Matija radi i putuje, snajka isto radi, unuka Lu studira i tako dalje. Šta ću, ja nemam nekakve velike novca da idem u neku posebnu banju. Dobro sam, hodam, biću tu još neko vreme i uskoro idem kući tako da budite bez brige“ ispričala je Gabi Novak tada za Story.