Oglas

Crna Gora, žičara, Kotor - Lovćen Foto: Printscreen/YouTube/Kotor Cable Car
Foto: Printscreen/YouTube/Kotor Cable Car
Foto: Printscreen/YouTube/Kotor Cable Car

Žičara Kotor - Lovćen počinje s radom 1. maja

autor:
19. apr. 2024. 17:47

Žičara Kotor - Lovćen treba da počne s radom 1. maja i biće dostupna posetiocima do 1. novembra, objavio je danas RTCG.

Oglas

Medij navodi da su Vlada, odnosno resorna ministarstva i Crnogorski elektrodistributivni sistem (CEDIS), prepoznajući značaj ove turističke atrakcije, ubrzali realizaciju ugovora o izgradnji zaključenog u decembru 2021. godine sa konzorcijumom "Novi Volvoks" i "Lajtner Italija".

Žičara Kotor - Lovćen izgrađena je za nešto više od godinu dana, a za komercijalnu vožnju otvorena je 14. avgusta prošle godine.

Trasa žičare polazi od Duba, koji se nalazi na teritoriji opštine Kotor i vodi do lokaliteta Kuk na planini Lovćen, na 1,35 hiljada metara nadmorske visine.

Projektovani kapacitet je 48 gondola, koje mogu da prevezu 1,2 hiljade putnika po satu, dok je vreme putovanja od početne do završne stanice nepunih 11 minuta.

BONUS VIDEO:







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare