Oglas

Novi Sad 19.01.2020 Masovna vakcinacija kineskom vakcinom sinovac protiv korona virusa u hali Novosadskog sajma foto Nenad Lazic
Foto: Nenad Lazić/Nova.rs
Foto: Nenad Lazić/Nova.rs

U Crnu Goru stiže 150.000 doza kineskih vakicna

autor:
26. jan. 2021. 14:09
>
26. jan. 2021. 14:17

Crna Gora potpisala je ugovor sa Kinom i biće joj isporučeno 150.000 doza kineskih vakcina kompanije Sinofarm, rekla je ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović.

Oglas

U prvom kvartalu, kazala je ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović, očekuje se da bude isporučeno 50.000 doza ruske vakcine.Pojasnila je da je ugovor sa Fajzerom potpisan i da je u finalnoj fazi.Istakla je da je ostala pri ranijoj tvrdnji da će vakcinacija u Crnoj Gori početi krajem januara i početkom februara.

jelena_borovinic_bojovic_prtscr_ytb-1024x625.jpg
Foto: YouTube / Vijesti | Foto: YouTube / Vijesti

Borovinić Bojović zahvalila je šefici Delegacije Evropske Unije Oani Kristini Popi na pomoći, ističući da je EU pokazala veliku solidarnost prema Crnoj Gori i ovim teškim vremenima.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare