Oglas

epa08709845 US President Donald J. Trump talks to the media on the South Lawn of the White House in Washington, DC, USA, 30 September 2020, before his departure for campaign travel to Duluth, Minnesota.  EPA-EFE/Yuri Gripas / POOL
Donald Tramp Foto:EPA-EFE/Yuri Gripas
Donald Tramp Foto:EPA-EFE/Yuri Gripas

Tramp se oseća bolje, možda već sutra izlazi iz bolnice

autor:
04. okt. 2020. 18:23
>
04. okt. 2020. 18:51

Predsednik Tramp mogao bi sutra da bude otpušten iz bolnice, jer se oseća bolje, saopštio je predsednikov medicinski tim na konferenciji za novinare ispred vojne bolnice Volter Rid. Jučerašnje optimistične izjave lekara Bele kuće o poboljšanju zdravstvenog stanja američkog poredsednika, demantovao je šef kabineta Bele kuće Mark Midovs koji je izjavio da su "predsednikovi vitalni pokazatelji tokom protekla 24 sata bili vrlo zabrinjavajući te će sledećih 48 sati biti ključno".

Oglas

Tim lekara Bele kuće je ispred vojne bolnice Volter Rid saopštio nove informacije o zdravstvenom stanju Donalda Trampa. Rečeno je i da je Tramp juče lečen steroidima nakon drugog „prolaznog“ pada nivoa kiseonika u krvi.Kazali su da mu ide bolje, ali i priznali da mu je dosad dva puta pao nivo kiseonika, u petak na 94 posto i juče na 93 posto. Nisu rekli da li je juče primio kiseonik.Tramp je juče dobio prvu dozu deksametazona, koji se obično daje kod problema s disanjem.https://twitter.com/BBCWorld/status/1312784792035954688?s=20I pored toga što su mu dali još jedan lek, lekari su rekli da bi se predsednik "uskoro mogao da vrati u Belu kuću, možda čak i sutra"."Kada sam prvi put bio kod Trampa bio je dobro. Kada sam drugi put u petak bio kod njega imao je temperaturu i groznicu i osećao je umor. Nivo kiseonika u krvi mu je pao na 94 posto. Posle je ponovo šetao i imao je samo blage simptome, ali smo zaključili da je najbolje da bude u bolnici", rekao je Trampov lekar.Dodao su da se Tramp danas kreće i da mu je dobrohttps://twitter.com/BBCWorld/status/1312784907576455168?s=20"Ide mu vrlo dobro, dobro odgovara na terapiju i ako sve bude u redu, brzo će se vratiti u Belu kuću, možda čak i sutra", rekao je lekar.

Kontradiktorne poruke lekara i saradnika

Tramp je u bolnici od petka naveče zbog simptoma covida-19.On je danas objavio novi video na Tviteru, u kom je rekao da se nije dobro osećao kad je došao u bolnicu ali da je sada dobro i da će sledećih nekoliko dana biti ključno za njegov oporavak.Tim lekara Bele kuće u subotu ujutro je izjavio kako se Trampovo stanje popravlja i da već razmišlja o povratku u svoj ured. Samo nekoliko minuta kasnije šef kabineta Bele kuće Mark Midovs novinarima je dao manje optimističnu procenu, utvrdivši kako su "predsednikovi vitalni pokazatelji tokom protekla 24 sata bili vrlo zabrinjavajući te će sledećih 48 sati biti ključno".Još jedan izvor upoznat sa stanjem američkog predsednika izjavio je da je  on pre odlaska u bolnicu dobio kiseonik. Iz izvora upoznatog sa situacijom doznaje se da je odluka da se Tramp hospitalizuje donesena nakon što je osetio poteškoće sa disanjem.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare