Oglas

Spanish mass poisoning survivors occupy El Prado museum in Madrid
Foto: Maria Altagracia Garcia/Handout via REUTERS
Foto: Maria Altagracia Garcia/Handout via REUTERS

Drama u Madridu: Žrtve masovnog trovanja upale u muzej, prete da će se ubiti

autor:
19. okt. 2021. 13:41
>
19. okt. 2021. 14:41

Grupa ljudi koji su preživeli masovno trovanje uljanom repicom pre četiri decenije u Španiji saopštila je danas da su zauzeli muzej El Prado u Madridu i zapretila da će izvršiti samoubistvo ako vlada ne ispuni njihove zahteve.

Oglas

Oni traže od premijera Pedra Sančeza da pomogne žrtvama masovnog trovanja koje se dogodilo 1981. godine."Šest sati od našeg dolaska ovde, počećemo da gutamo pilule", objavili su demonstranti pre podne na Tviter nalogu Udruženja žrtava tog trovanja.Zbog konzumiranja obrađenog jestivog ulja od repice tada, hiljade je dobilo razne plućne bolesti, a mnogi i dan danas osećaju posledice trovanja.Portparol muzeja i umetničke galerije nisu želeli da odgovore na zahtev za komentar.BONUS VIDEO: Štrajk đubretara u Brajtonu

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=apbrajtonstarjkdjubretaraam-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2562238"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare