Oglas

26.05.2019., Zagreb - Docek izbornih rezultata u sredisnjici SDP-a na Iblerovom trgu.  Tonino Picula.
Photo: Igor Kralj/PIXSELL
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Foto: Igor Kralj/PIXSELL

Poslanici Evropskog parlamenta: Crnoj Gori nije potreban bugarski scenario

autor:
15. jun. 2023. 11:07

Na izborima 11. juna birači u Crnoj Gori su rekli svoje, a sada je na političarima da ispune njihova očekivanja, poručuju poslanici Evropskog parlamenta, koji očekuju formiranje parlamenta i poručuju da zvaničnoj Podgorici nije potreban "bugarscki scenario".

Oglas

“Na temelju ovih rezultata očekujemo da se formira parlament i na temelju toga vlada, koja bi trebalo da nadoknadi dvogodišnje zaostajanje u svemu onome što je obećano i najavljeno u partnerskom odnosu sa Briselom”, rekao je za TVCG hrvatski parlamentarac Tonino Picula, koji je i izvestila Evropskog parlamenta za Crnu Goru.On kaže i da ne bi voleo da se u Crnoj Gori dešava "bugarski scenario da se na izbore mora ići svakih šest meseci.

Crna Gora, sednica, parlament Foto: Vlada Crne Gore
Foto: Vlada Crne Gore | Foto: Vlada Crne Gore

“To je generacijska promjena za Crnu Goru, najvažnija promjena kada je riječ o partijskoj sceni u zemlji. Važno je da Crna Gora to sprovede na građanski i demokratski način, jer je cijela jedna generacija političara otišla, i novi set lidera i partija se pojavio na političkoj sceni i posmatraćemo kako će Crna Gora upravljati tom situcijom”, rekao je Vladimir Bilčik, kopredsjedavajući POSP-a sa Crnom Gorom.Bilčik navodi da stabilnost ne znači samo 41 poslanika već mnogo veću podršku.“Moguće ustavne promene jer zemlja treba da ispuni neke fundamentalne reforme, koje do sada nije bila u mogućnosti. To treba da bude kredibilna većina, to znači da te snage treba da budu istinski proevropske, da možemo da radimo sa njima kao sa partnerima, da im verujemo, ali odluke su u rukama Crne Gore”, poručio je Bilčik.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare