Oglas

Sokoj pokrivalica muzičari
Foto:Shutterstock
Foto:Shutterstock

Muzičari iz CG: Molimo NKT da ukine meru, moramo da radimo

autor:
13. jul. 2020. 16:41

Zašto je samo muzičarima zabranjena mogućnost da obavljaju svoju delatnost, kad imamo prostore u kojima borave ljudi, u kojima se čuje muzika sa zvučnika, da baš muzičari budu opasnost za širenje epidemije, navodi se u saopštenju Estradnih umetnika i izvođača Crne Gore.

Oglas

Oni su pozvali Nacionalno koordinaciono telo za zarazne bolesti (NKT) da nađe način da se prevaziđe krizna situacija i održi estradno umetnička delatnost u Crnoj Gori."Pretpostavljamo da se samo radi o nesmotrenosti, ne zlonamernosti NKT-a, pa ih molimo da ovu odluku preinače u neki drugi oblik, koji će omogućiti da muzičari ostvaruju, pa i manje honorare, shodno radnom vremenu ugostiteljskih objekata", saopšteno je u dopisu Estradnih umetnika.Oni su pored NKT-u isto pitanje uputili kancelariji Svetske zdravstvene organizacije u Crnoj Gori, kancelariji EU, Vladi Crne Gore."Interesuje nas da li je zabrana samo nama da obavljamo svoju delatnost donela željeni efekat i kad možemo očekivati razrešenje iste", navodi se u saopštenju.NKT je ranije zabranio na celoj državnoj teritoriji u ugostiteljskim objektima zabavno-muzički programi: koncerti, živi nastupi muzičara i grupa, nastupi DJ izvođača i slično.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare