Oglas

The newly elected members of the Bosnia and Herzegovina tripartite presidency.
Foto: EPA-EFE/FEHIM DEMIR
Foto: EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Komšić pozdravio Šmitovu odluku, odlučio je da postupi umesto da odstupi

autor:
12. apr. 2022. 22:02

Hrvatski član Predsedništva BiH Željko Komšić pozdravio je današnju odluku Visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita, kojom je poništio Zakon o nepokretnoj imovini Republike Srpske.

Oglas

"Između toga da postupi ili odstupi, Šmit je ipak odabrao da postupi, iako to nije dovoljno, jer mora poništiti sve antiustavne zakone, a ne samo antiustavni zakon o nepokretnoj imovini RS", kazao je Komšić.Visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit je danas doneo odluku kojom je proglasio Zakon o izmenama i dopunama Zakona o privremenoj zabrani raspolaganja državnom imovinom Bosne i Hercegovine.Šmit je donošenjem ove odluke na osnovu „bonskih ovlaštenja“ poništio Zakon o nepokretnoj imovini Republike Srpske, koji je ranije usvojila Narodna skupština Republike Srpske.Bonus video: Republika Srpska, sankcije i "zezanje" 

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=republikasrpskasankcijei-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2846445"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare