Oglas

Former President Donald Trump attends trial for jury selection at Manhattan Criminal Court on Monday, April 15, 2024 in New York City. (Michael Nagle/The New York Post via AP, Pool)
Donald Tramp Foto:Tanjug/Michael Nagle/The New York Post via AP
Donald Tramp Foto:Tanjug/Michael Nagle/The New York Post via AP

Izabrano 12 porotnika za suđenje Trampu

autor:
19. apr. 2024. 10:10

Njujorkši sud odredio je 12 porotnika koji će dati konačan sud povodom optužbe protiv bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa za navodno falsifikovanje poslovne dokumentacije u slučaju tajnih novčanih isplata porno glumici Stormi Denijels, na sudu u Menhetnu.

Oglas

Među 12 porotnika je sedmoro muškaraca i pet žena, navodi CBS njuz.

Izbor porotnika biće nastavljen danas, pošto je potrebno da se odabere još šest rezervnih porotnika pre nego što počne suđenje.

"Imamo porotu", rekao je sudija Huan Merčan nakon što su novi porotnici položili zakletvu da će donositi odluke "pošteno i nepristrasno".

Merčan je rekao da je sud na dobrom putu da počne suđenje sa uvodnim izjavama od ponedeljka, 22. aprila.

Optužnica koju je podigao tužilac Alvin Brag, u 34 tačke tereti Trampa za falsifikovanje poslovnih dokumenata i prva je optužnica za krivično delo protiv jednog američkog predsednika.

Tužilaštvo navodi da je Tramp falsifikovanjem dokumenata zapravo želeo da prikrije uticaj na izbornu kampanju 2016, odnosno umanji štetu koja bi nastala otkrivanjem navodnih afera. Tramp je sve optužbe negirao i ocenio ih kao politički motivisane.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare