Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovo spava u kasarni. Ovog puta na red je došla Loznica, a na svom Instagram nalogu snimio je krevet i frižider, pohvalio toalet i obavestio nas da košulje moraju da mu se prepeglaju. Sve tako neodoljivo podseća na Niš 2016. godine kada je Vučić takođe spavao u kasarni, a javnost bila preplavljena fotografijama. I gotovo identičnim porukama.
Kao što je i najavio Aleksandar Vučić je privremeno otvorio kancelariju u Loznici. Tu će boraviti šest dana, kako bi razgovarao s građanima.
Povod za ovakvu oodluku je jasan – odobrovoljiti meštane koji se protive otvaranju rudnika litijuma u ovom kraju.
Međutim, cela priča oko kasarne u Loznici, ostavlja utisak dobro uigranog pozorišnog komada. Onog koji smo gledali pre osam godina, ali su se “idejni tvorci” ponadali da smo ponešto zaboravili…
I ovog puta je, baš kao svojevremeno u Nišu, glavna teza skromnog predsednika Srbije bila da spava u kasarni zato što nema razloga da troši novac na hotel.
“Spavao sam i u Nišu u kasarni. Ja da spavam u hotelu, onda bi rekli „što trošiš naše pare“. Šta god da uradite u našoj zemlji bićete predmet kritike. Kada mirno reagujete i trpeljivo na provokacije Kurtija onda kažu „što nisi digao migove“, kad digneš migove onda kažu „što si digao migove, što nas vraćaš u devedesete“. Šta god da uradiš, kako god da uradiš, nikad nije dobro”, rekao je Vučić i nastavio:
“Kasarna je objekat države Srbije, zašto bih plaćao i trošio posebne pare? Imaćemo i neke vojne aktivnosti, jednu vežbu… Želim da budem malo sa vojnicima. Večeras ću da se družim i sa kuvarima, nešto ću da spremim vojnicima i tako. Ne vidim u tome neki problem”.
Osim što će vojnicima pokazati svoja kulinarska umeća, predsednik je građanima predstavio i mesto svog privremenog boravka, te napravio turu po kasarni.
„Ovde ću da provedem narednih šest, sedam dana. Lepo smo ovo uredili. Ovo je spavaća soba komandanta i zamenika komandanta, ovde je mokri čvor. Mnogo je lepo uređeno. Tuš kabina, mali ali čist toalet. Sve ima, super. Ima i mini kancelarija, a velike sastanke ćemo morati na drugom mestu da održavamo. Krevet, televizor, to su doneli iz moje kancelarije, mali frižider, plakar…“, nabrajao je Vučić, a onda otvorio i orman.
„Spremne košulje, moraće da se prepeglaju. Biće zanimljivo u Loznici i Podrinju narednih dana, očekujem da mnogo toga uradimo za ljude. Meni će da bude divno, prelepo, a nadam se da će ljudi posle svega onoga što uradimo za njih biti zadovoljni“.
Slične je poruke Aleksandar Vučić imao i 2016. godine, tada kao predsednik Vlade Srbije.
Razlika je bila i u tome što tad u nišku kasarnu tada nije došao sam, već u društvu ministara.
Vučića je u Oficirskom domu dočekao tadašnji ministar odbrane Zoran Đorđević, a stigli su i sledeći članovi tadašnje Vlade: ministar privrede Goran Knežević, ministarka državne uprave i lokalne samouprave Ana Brnabić, ministarka pravde Nela Kuburović, ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin. U Niš je, takođe, stigao, i tadašnji ministar bez portfelja Milan Krkobabić.
Ovog puta Vučić je sa sobom poveo novinare, koji su umesto njega uradili turu kroz kasarnu i snimili sobu u kojoj će spavati.
“Provešću sedam dana u Nišu, boraviću u kasarni kako ne bih trošio novac na drugi smeštaj, zajedno sa ključnim ministrima, i primaću građane”, poručio je tada Vučić i objasnio da se na ovakav potez dlučio, jer “želi da bude bliži običnim ljudima, da vidi kakve ih muke muče, kako Vlada može da im pomogne, kao i da čuje njihove probleme kako bi se najbolje razumelo šta su najveći problemi u Srbiji i kako ih treba rešavati”.
Najavio je da će se članovi Vlade tako okupljati sporadično i u drugim gradovima Srbije, te da će njegova vrata za građane biti otvorena i u Nemanjinoj, u sedištu Vlade, u ranim jutarnjim satima.
“Odvojiću i jednom nedeljno vreme od pet do osam ujutru za građane koji žele da ih primim u Vladi, da bih posle mogao da se posvetim drugim odnosima”, rekao je Vučić.
Desilo se jednom i nikad više. Međutim, sudeći prema jačini bunta protiv rudnika llitijuma, nije isključeno da imamo još jednu reprizu.
BONUS VIDEO:
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare