Oglas

Odmor, leto u Beogradu, letovanje u Beogradu, Ada ciganlija Foto: Shutterstock/Mark.Pelf
Foto: Shutterstock/Mark.Pelf

"U vodu samo strejt - bez droge i alkohola": Važan apel MUP-a građanima na početku sezone kupanja

24. jun. 2026. 11:23

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije apelovalo je na građane da tokom kupališne sezone budu oprezni i pridržavaju se osnovnih pravila bezbednosti na vodi.

Oglas

U objavi na Instagramu MUP je poručio građanima da ne rizikuju i da osveženje traže na uređenim kupalištima, ističući da spasilac može da napravi razliku kada su sekunde najvažnije.

Iz MUP-a su upozorili i da deca tokom boravka u vodi moraju biti pod stalnim nadzorom odraslih, kao i da u vodu treba ulaziti „samo strejt – bez droge i alkohola“.

„Voda ne pravi razliku između hrabrosti i neopreznosti. Zato ne tražite granice svojih mogućnosti u reci, jezeru ili na otvorenoj vodi. Držite decu na oku, slušajte spasioce i ne dozvolite da jedan nepromišljen trenutak odluči kako će se završiti dan koji je počeo kao uživanje“, naveli su iz MUP-a.

Kako su dodali, najvrednije što možemo poneti sa vode nisu fotografije, već bezbrižni trenuci koje ćemo pamtiti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare