Foto: Facebook

Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu ukinuo je pritvor Milanu Džoniću, osumnjičenom da je sa bratom Stefanom i ocem Goranom Džonićem učestvovao u ubistvu tročlane porodice Đokić koja je likvidirana u selu Moravac u noći između 26. i 27. septembra

Trojica Džonića uhapšena su oktobra prošle godine pod sumnjom za saizvršilaštvo u brutalnom zločinu kada im je određen i pritvor, poslednji put produžen 14. januara ove godine. Međutim rezultati istrage, koja je u završnici, oslobodili su sumnje Milana za učešće u ubistvu Gorana Đokića, inače brata od tetke njegovog oca, njegove supruge Gordane i dvadesetpetogodišnje ćerke Lidije.

„Smatram da je tokom istrage ustanovljeno da Milan ni na koji način nije učestvovao u ovom krivičnom delu te da je odluka suda da ga pusti da se u daljem toku postupka brani sa slobode, bila potpuno opravdana. Tražio sam da se moj branjenik pusti na slobodu jer su stigli rezultati veštačenja koje se odnosi na njega, a koji ga ne terete. Što se tiče njegovog brata Stefana, rezultati veštačenja koji se njega tiču još nisu gotovi, pa još nije bio pravi trenutak da za njega zatražim ukidanje pritvora“, kazao je Domazet .

Foto: Facebook/Milan Dzonic

Milanu Džoniću alibi za noć ubistva obezbedile su njegove kolege vatrogasci koje su pred sudom posvedočile da je tada bio na dežurstvu. Takođe, nisu pronađeni ni biološki tragovi koji bi ga smestili na mesto ubistva niti ga povezali sa predmetima koji se dovode u vezu sa zločinom. Ni grafološko veštačenje, poslednje u nizu dokaza koji su izvođeni tokom istrage, nije pokazalo da je rukopis na priznanici pronađenoj u vreći sa ukradenim novcem od ubijenih Đokića, njegov.

Pre dva dana na slobodu su izašla i braća Aleksandar i Kostadin Milošević koje je Goran Džonić optužio da su inspiratori ali i neposredni izvršioci ubistva porodice Đokić. Tokom istrage je takođe ustanovljeno da ni oni nemaju nikakve veze sa zločinom, te da je jedino što ih je teretilo, kako su sami kazali, „optužba jednog izopačenog uma“.

Vrlo je verovatno da će se Milanu uskoro na slobodi pridružiti i njegov brat Stefan. Ono što njega tereti je što je ukradeni novac pronađen zakopan na njegovom imanju te prisustvo njegovih DNK tragova na lavabou u njegovom kupatilu, gde se sumnja da se ubica oprao nakon izvršenog krivičnog dela. Međutim i Stefan ima jak alibi jer su njegovi drugovi iz vojske posvedočili da je u vreme ubistva bio angažovan u Kopnenoj zoni bezbednosti. To što je novac pronađen na njegovom imanju ne mora ga povezati s ubistvom s obzirom na to da njegov otac Goran Džonić živi u neposrednoj blizini a imao je ključeve sinovljeve kuće i obilazio njegovu imovinu. Takođe, ni prisustvo DNK tragova u kupatilu takođe ne mora značiti ništa s obzirom na to da je Stefan boravio u kući kada nije bio na poslu.

Pročitajte još:

Tela porodice Džonić pronađena su 2. oktobra u ataru sela Moravac. Svi dosada izvedeni dokazi za svirepo ubistvo terete Gorana Džonića čiji su biološki tragovi pronađeni na ukradenom novcu ali i na drugim predmetima povezanim sa zločinom . Jedino on nema ubedljiv alibi za noć ubistva ali krunski dokazi koji mogu da ga odvedu na doživotnu robiju su snimci sa video nadzora na osnovu kojih je rekonstruisano njegovo kretanje neposredno pre i u noći ubistva.

Na njima se vidi da se dan pre ubistva Džonić provezao kroz selo Tešica žutim skuterom koji je ostavio u selu Donja Trnava, na mestu gde je sledeće noći zapalio vozilo žrtava. Takođe, video nadzor je zabeležio njegov prolazak kroz Tešicu nakon ubistva za volanom automobila Gorana Đokića. Postoji i svedok koji je Gorana povezao do kuće, nakon što je u šumi gde će spaliti vozilo, ostavio skuter koji mu je nakon ubistva poslužio da se njime vrati u Tešicu.

Advokat o puštanju iz pritvora

Milanov branilac, advokat Filip Domazet podneo je Višem sudu u Nišu predlog za ukidanje pritvora u kojem je naveo „da na osnovu izvedenih dokaznih radnji nije proizašlo da je osumnjičeni učestvovao ili pomagao u izvršenju dela za koje se tereti.

„Ni naredne dokazne radnje ne mogu promeniti činjenično stanje. Takođe, ne postoji ni uznemirenje javnosti jer je proteklo dovoljno vremena da se ne može očekivati da bi puštanje mog klijenta na slobodu moglo uznemiriti javnost“, naveo je Domazet u žalbi.

Više javno tužilaštvo se složilo sa njegovim navodima da je istraga u završnoj fazi i navelo da se analizom pribavljenih dokaza u istrazi može konstatovati da u odnosu na okrivljenog, oni ne upućuju na stepen osnovane sumnje te da njegovo dalje zadržavanje u pritvoru nije opravdano.

Viši sud je smatrao da imajući u vidu ovakav stav tužilaštva, odnosno da prikupljeni dokazi ne upućuju na stepen osnovane sumnje da je Džonić učinio delo za koje se protiv njega vodi istraga, ne postoje razlozi za pritvor .

BONUS video: Advokat braće Džonić zadovoljan posle saslušanja svedoka

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar