Oglas

Beograd 08.11.2021. Goran Vesić. Skupština grada, opozicija, metro Foto: Goran Srdanov/Nova.rs
Goran Vesić Foto: Goran Srdanov/Nova.rs
Goran Vesić Foto: Goran Srdanov/Nova.rs

Usvojen plan o beogradskom metrou

08. nov. 2021. 13:26
>
08. nov. 2021. 13:54

Skupština grada Beograda usvojila je plan generalne regulacije šinskih sistema za prvu, drugu i treću liniju beogradskog metroa, kao i širenje Bg voza.

Oglas

Od svih primedbi na trase linija beogradskog metroa koje su dali Građevinski fakultet u udruženje "Po meri metro" prihvaćeno je da metro dobije dobije još jedan krak ka naseljima Vidikovac, Cerak, Labudovo i Petlovo brdo.

Linije metroa beograd, beogradski metro
Grafika: Slađana Đermanović/Nova.rs | Grafika: Slađana Đermanović/Nova.rs

Predlog da trasa prve linije metroa prolazi pored nove železničke stanice u Prokopu, kao i Kliničkog centra Srbije, nije uzet u obzir.Za plan su glasala 62 odbornika, protiv su bila dva, a niko nije bio uzdržan.Pre početka zasedanja, ispred zgrade Skupštine grada Beograda više opozicionih političkih stranka održalo je konferenciju za novinare na kojoj su iskazali nezadovoljstvo planiranom trasom beogradskog metroa, cenom njegove izgradnje i time što prolazi preko vodoizvorišta Makiš.BONUS VIDEO: Konferencija za novinare SSP povdom izgradnje prve linije metroa

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=milapopovicmetrosspds-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2657468"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare