Oglas

"Nova" piše: Šta znači "pretnja batinama" Beogradu i Prištini

21. okt. 2022. 21:30

U vikend izdanju novina Nova pročitajte: Šta znači pretnja “teškim batinama” koja je upućena Beogradu i Prištini; Zašto se ne ispituju propusti u radu tužilaštva u slučaju nasilnika koji je ubio dete u Vršcu. Saznajte i kako će frilenseri plaćati porez, kao i šta vas očekuje na predstojećem Sajmu knjiga.

Oglas

Ako je verovati dokumentu koji je objavljen u “Albanian postu”, ukoliko Srbija ili Kosovo budu ometali postizanje sporazuma, uslediće “teške batine”. Iako ovakva konstrukcija, koja se može tumačiti kao kazna za ometajuću stranu, nije uobičajena u diplomatskim dokumentima, sagovornici “Nove” ističu da se mogu očekivati negativne posledice ako ne budemo konstruktivni u pregovorima sa Prištinom.U toku je ubrzana diplomatska aktivnost za postizanje sporazuma Beograda i Prištine, a, prema rečima visokih stranih zvaničnika, dogovor bi mogao da bude postignut u narednih nekoliko nedelja.Zbog čega protestuju aktivisti u Novom Sadu: Uništavaju Šodroš zbog Novog Sada na vodiNa potezu priobalja Šodroš – Kamenička ada, jedinog “slobodnog” mesta na Dunavu na kom građani mogu da priđu reci, ali i na kom žive mnogobrojne zaštićene životinjske vrste, gradska vlast je odlučila da sazida nadvožnjak, odnosno novi, četvrti most preko Dunava u Novom Sadu.Slučaj porodičnog zločina i ubistva deteta u Vršcu: Socijalni radnici pod sumnjom, tužilaštvo pod zaštitomOdluka Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku da podnese krivične prijave protiv direktorke Centra za socijalni rad u Vršcu i još troje zaposlenih zbog ubistva devojčice Petre Budimirović (3), koju je u kofi vode udavio otac Marko, a potom izvršio samoubistvo, izazvala je revolt u toj ustanovi, ali i delu javnosti, koja s pravom postavlja pitanje zašto pod lupom Sekretarijata nisu bile i druge dve karike koje su ubicu prethodno neuspelo procesuirale kao rizičnog nasilnika - Osnovno tužilaštvo u Vršcu i policija.Građani Crne Gore u nedelju u 14 gradova i opština biraju lokalnu vlast: Ključna izborna bitka za PodgoricuGlasanje u glavnom gradu, gde živi gotovo trećina stanovnika zemlje, predstavlja pokaznu vežbu za vanredne parlamentarne izbore, koji će, gotovo izvesno, uslediti već početkom naredne godine.Pod nazivom „Povratak napisanih“ u Beogradu ovog vikenda 65. smotra pisane rečiVodič kroz Sajam knjiga: Pet naslova koje ne smete da propustiteGoran Petrović, Đorđe Matić, Ljudmila Ulicka, Dejmon Galgut i Almudena Grandes su imena pisaca čije knjige preporučujemo da obavezno nabavite na predstojećem Sajmu knjiga.Nova piše i o tome šta sada radi Novak Đoković, zašto razmišlja o Federeru i kada ćemo ga gledati: Novak trenira za Rodžerov rekordPrvi turnir na kojem bi mogao da zaigra posle tri vezane titule je Masters u Parizu koji počinje 29. oktobraPronađite svoj primerak novina "Nova" .Bonus video: Dnevnik za 21. oktobar 2022. 

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=dnevnikcelaemisija21102022-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="4393585"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare