Vaterpolisti Srbije pokazali su u jednom napadu na meču protiv Italije, šta znači kada ste olimpijski šampion u ovom sportu.

Srbija je na Olimpijske igre u Tokio došla da odbrani titulu prvaka iz Rija, a protiv Italije se u prvoj četvrtini odbranila sa tri igrača manje u bazenu.

Čak i kada se jedan igrač manje ima u igri, dovoljno je viška prostora, a kada su to trojica manje, onda je to nepravedan odnos.

Naročito kada imate naspram sebe neporažen tim iz grupne faze Igara i svetskog prvaka u vaterpolu.

Ni sve to Italiji nije bilo dovoljno da kroz sredinu probije odbranu Srbije. Filipović je bio na visini zadatka, blokirao je šut „azura“ i do kraja poluvremena srpski tim je imao već šest golova prednosti – 9:3.

BONUS VIDEO: Doček srpskih olimpijaca u Beogradu