Reakcija vaterpolista Hrvatske tokom meča sa Mađarskom, Foto: Tanjug / AP Photo/Mark Humphrey

Vaterpolisti Hrvatske eliminisani su u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Tokiju od ekipe Mađarske sa 15:11.

Mađari su prekinuli devetogodišnji niz Hrvata, koji su u dva prethodna ciklusa igrali u finalima najvećeg sportskog takmičenja.

Prvo su u Londonu uzeli zlatnu medalju, a onda su u finalu u Riju 2016. uzeli srebro, a Srbija je osvojila zlato.

Luka Bukić je protiv Mađarske postigao četiri gola, Paulo Obradović dva, ali je Kristijan Manherc na drugoj strani dominirao sa sedam golova iz osam šuteva.

Ovakav epilog je za Hrvate razočaravajuć utoliko više što su dobro ušli u meč. Pogocima Vukičevića, Bukića i Obradovića su stigli do vođstva i posle osam minuta vodili 3:2.

Naredne tri četvrtine pripale su Mađarskoj, koja je već do poluvremena preokrenula rezultat na 7:5 i počela da kontroliše tempo igre.

Parovi četvrtfinala Olimpijskih igara u Tokiju:

Španija – Sjedinjene Države 12:8

Grčka – Crna Gora 10:4

Srbija – Italija 10:6

Mađarska – Hrvatska 15:11

Hrvati su se držali do treće četvrtine i mađarske serije od tri gola, posle čega više nije bilo povratka. Hrvatska će sada igrati za plasman od petog do osmog mesta sa Crnom Gorom.

Mađari su prošli u polufinale, gde ih čeka ekipa Grčke. Grci su sa 10:4 savladali Crnu Goru, a u drugom polufinalu se sastaju Srbija i Španija.