Raspored za 11. dan: Nema spavanja – Ivana skače za zlato

Podeli:
Foto: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

Srpski olimpijci imali su bogat dan koji se po našem vremenu jutros završio, Mileno Sebić doneo nam je petu medalju u Tokiju, a novoj se nadamo već u utorak.

Dan je počeo ubedljivom pobedom odbojkašica protiv Južne Koreje, nastavio se plasmanom kajakaša Milice Novaković i Bojana Zdelara u polufinale, a zaokružio ga je sjajni Milenko Sebić.

Osvojio je bronzu u disciplini 50 metara trostav, što je druga medalja u streljaštvu za Srbiju posle Mikecove, a ukupno peta u Tokiju. U međuvremenu su i vaterpolisti deklasirali Crnu Goru i zakazali četvrtfinale s Italijom.

PROČITAJTE JOŠ

Noć između ponedeljka i utorka rezervisana je za Ivanu Španović, jer je finale skoka udalj je 03.50.

Najbolja srpska atletičarka spremna je za skok karijere i definitivno će biti u centru pažnje, pošto se očekuje napad na zlatnu medalju.

Prethodno ćemo gledati još naših atletičara, jer od 2.20 kreću kvalifikacije u bacanju koplja gde nastupa Marija Vučenović, a dan će završiti Armin Sinančević (12.15) i Asmir Kolašinac (13.40) u kvalifikacijama u bacanju kugle.

Kajakašica Milica Novaković će se u 2.37 boriti za finale u trci K1 na 200 metara, dok će Bojan Zdelar tačno u 3.00 po srpskom vremenu nastupiti u polufinalu trke K1 na 1.000 m.

Takmičenje u rvanju počinje u 4.30, pa na svoj red u osmini finala čekaju naši predstavnici Mate Nemeš (67 kg) i Zurab Datunašvili, a Nova.rs donosi vam kompletan raspored srpskih sportista u Tokiju za utorak, 3. avgust.

ATLETIKA

Marija Vučenović (koplje), kvalifikacije 02.20

Ivana Španović (skok udalj), finale 03.50

Armin Sinančević (kugla), kvalifikacije 12.15

Asmir Kolašinac (kugla), kvalifikacije 13.40

Milica Novaković
Foto: Tanjug/AP Photo/Darron Cummings)

KAJAK

Milica Novaković (K1 200m), polufinale 02.37; finale (potencijalno)

Bojan Zdelar (K1 1.000m), polufinale 03.00; finale (potencijalno)

RVANJE

Mate Nemeš – Frank Štabler (grčko-rimski do 67kg), osmina finala; četvrtfinale i polufinale, od 04.30 do 11.35

Zurab Datunašvili – Zan Belenijuk (grčko-rimski do 87kg), osmina finala; četvrtfinale i polufinale, od 04.30 do 11.55

BONUS VIDEO Emotivan doček za basketaše u Beogradu

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Komentari

Vaš komentar