Aleksandar Zverev će u polufinalu biti rival Novaku Đokoviću, nakon što je bez mnogo muke savladao Francuza Žeremija Šardija rezultatom 6:4, 6:1.

Nemački teniser je već u trećem gemu prvog seta uspeo da napravi brejk koji je sačuvao do kraja. Zverev je bio siguran na svoj servis i nije dozvoljavao Šardiju priliku da dođe do brejk lopte, a propustio je u sedmom gemu šansu da set završi i ubedljivije.

U drugom setu nije bilo nikakve dileme.

Posle početnih 1:1 i lakih gemova za servere, Zverev uzima naredna četiri gema i uz dva brejka stiže do velikih 5:1.

Šardi se tu potpuno raspao, i uprkos tri spašene meč lopte, nije uspeo da osvoji makar još jedan gem, pa Zverev dolazi do ubedljive pobede.

Đoković i Zverev su do sada igrali osam puta u a u ukupnom skoru je 6:2 za Srbina koji je u seriji od pet vezanih pobeda.