Arijarna Titmus i Kejti Ledecki, Foto: EPA-EFE/PATRICK B. KRAEMER

Britanski plivač Adam Piti osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara prsno na Olimpijskim igrama u Tokiju, dok je Amerikanka Kejti Ledecki uzela srebro na 400 metara slobodnim stilom.

Obe trke su održane u ponedeljak pre podne na Olimpijskim igrama u Tokiju. Piti je svoju završio za 57,37 sekundi.

Vodio je od početka do kraja i uspeo da odbrani olimpijsku titulu iz Rio de Žaneira, od pre pet godina.

Holanđanin Arno Kaminga osvojio je srebro sa 0,63 sekunde zaostatka za Pitijem, a bronzu Italijan Nikolo Martinengi sa 0,96 sekundi zaostatka.

Kada je reč o ženskom finalu, tamo je slavila Australijanka Arijarna Titmus sa 3:56.69, odnosno 0,67 sekundi viška u odnosu na Ledecki.

Kejti je došla u Tokio sa epitetom svetske rekorderke koji je postavila u Riju 2016, a Australijanki su do rekorda falile 0,23 sekunde.

Ledecki i Titmus su velike rivalke već nekoliko godina, pošto je Australijanka pobedila Amerikanku i pre dve godine, na Svetskom prvenstvu.

Ipak, američka plivačica će imati još nekoliko šansi za zlato, tri samo u pojedinačnoj konkurenciji, od čega se u dve takmiči sa Australijankom – na 200 metara slobodnim stilom, 800 metara slobodnim stilom.