Fudbalerke Kanade osvojile su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što su pobedile Šveđanke u finalu i to nakon boljeg izvođenja penala, pošto je nakon 120 minuta igre rezultat bio 1:1.

Povela je bila Švedska golom Stine Blekštajnus u 34. minutu, ali je u 67. minutu nakon penala Kanada izjednačila. Strelac je bila Džesi Fleming. Statistički gledano, Šveđanke su bile bolje, ali nisu uspele da dođu do pobede.

U penal seriji, ni jedne ni druge nisu blistale. Nakon pet penala bilo je samo 1:1, a Džona Anderson je promašila i šesti po redu penal za Švedsku, nakon kog je Džulija Groso pogodila i donela veliku radost Kanadi.

Kanađankama je ovo prvo zlato, pošto su na prethodna tri nastupa na Olimpijskim igrama jednom bile osme, dok su turnire 2012. u Londonu i 2016. u Rio de Žaneiru završile kao trećeplasirane.