Poljski teniser Hubert Hurkač poražen je u meču drugog kola Olimpijskih igara od Liama Broudija iz Velike Britanije u tri seta.

Poljak je na terenu proveo dva sata i 15 minuta i izgubio je od čoveka koji je 143. na ATP listi.

Hurkač je pre nekoliko nedelja pobedio Rodžera Federera na Vimbldonu u Londonu, ponizivši ga tada „sa nulom“ u trećem setu.

Sada je prikazao potpuno drugačije izdanje na tvrdoj podlozi, a Broudi je ostvario jednu od pobeda karijere.

Hurkač je prvi napao i poveo sa 4:1, ali se Broudi konsolidovao, napravio dva brejka i preokrenuo rezultat u prvom setu do 11. gema.

Odservirao je potom za vođstvo 1:0. U drugom setu je Hurkač popravio realizaciju prvog servisa i procente početnog udarca.

Tako je došao do brejka u osmom gemu, poveo je 5:3 i izjednačio. Treći set je pripao Broudiju, nakon što je Britanac iznenadio protivnika već u drugom gemu.

Oduzeo mu je servis, poveo 2:0 i potom sačuvao prednost do kraja. Broudi u osmini finala ide na Žeremija Šardija, koji je u drugom kolu eliminisao Aslana Karaceva.