Danil Medvedev prošao prvo kolo Olimpijskih igara, Foto: Tanjug / AP Photo/Patrick SemanskyAP Photo/Patrick Semansky

Ruski teniser Danil Medvedev nije prošao lagano kroz prvo kolo Olimpijskih igara u Tokiju. Jedan od najvećih konkurenata Novaku Đokoviću za trofej ipak je završio posao u dva seta.

On je pobedio Aleksandera Bublika u prvom kolu sa 6:4 i 7:6 (8) za sat i 41 minut. Drugi teniser planete ušao je u meč brejkom i poveo je sa 2:0.

Imao je priliku i da uveća vođstvo, ali nije realizovao još jednu brejk šansu. Ipak, i kapital koji je stvorio u prvom gemu bio je dovoljan za prvi set.

Tokom drugog je Medvedev na startu bio u podređenom položaju. Četrdeseti igrač planete je brejkom poveo sa 3:0, ali je onda ispustio svoj servis.

Medvedev je izjednačio na 3:3, kada je Bublik prokockao dve šanse da se opet odlepi i Rus se do kraja stabilizovao i kroz taj-brejk prošao dalje.

U narednoj rundi takmičenja Medvedvev će igrati protiv boljeg iz okršaja Sumita Nagala i Denisa Istomina. Podsećamo, u subotu igraju i srpski sportisti u Tokiju.

Miomir Kecmanović igra protiv Kamila Mahržaka, Novak Đoković protiv Uga Delijena, a Nina Stojanović je pobedila favorizovanu Japanku Nao Hibino sa 6:3 i 6:3.