Francuski teniser Žil Simon plasirao se u osminu finala mastersa u Parizu.

Simon je u tri seta savladao favorizovanog rivala Tejlora Frica na poslednjem turniru u svojoj karijeri – 7:5, 5:7, 6:4.

Iskusni veteran je posle tri sata i pet minuta tenisa izbacio Frica i iz Pariza i iz trke za odlazak na Završni masters u Torino.

Fric će imati priliku da bude prva zamena u slučaju da odustane neko od vodećih osam igrača, dok će Feliks Ože-Alijasim, naredni Simonov rival otići u Torino uz Andreja Rubljova, jer su trojica konkurisala za jedno mesto.

Simon je tokom meča sa Fricom imao čak 26 direktnih poena manje, ali i 20 grešaka manje od protivnika.

Već u prvom gemu je napravio brejk, odmah potom je ispustio svoj servis, u desetom gemu spasao čak tri set lopte.

Fric je potom u ludoj završnici prvog seta, treću brejk šansu realizovao i na 6:5 odservirao za vođstvo.

Poveo je prvi i u drugom setu, ali je Fric vratio brejk za 2:2, da bi do kraja seta on bio smireniji i u ključnim trenucima srećniji.

Spasao je tri brejk lopte u 11. gemu, a onda u 12. kaznio jedini propust Simona i izjednačio u setovima.

Treći set je bio najtvrđi, Fric je bio bliži brejku, ali je onda Simon iskoristio jedinu svoju šansu da povede 5:4 i odservira za pobedu.

Sledeći rival mu je Feliks Ože-Alijasim koji je u svom meču drugog kola pobedio Mikela Imera u tri seta.

BONUS VIDEO: Novak se razjario, pa zbog bizarne greške opsovao protiv Kresija u Parizu