Publika je mogla da gleda ozbiljan nivo tenisa dvojice asova.

Italijanski teniser Fabio Fonjini plasirao se u narednu rundu Serbia Opena pošto je pobedio zemljaka Marka Čekinata u tri seta 6:7 (5), 6:2, 6:2.

Veoma uzbudljiv i napet meč rešen je posle dva sata i 42 minuta velike borbe na terenima teniskog centra „Novak“.

Fonjini je uspeo da preokrene, nakon što je Čekinato prvi set dobio posle velikog rolerkostera i po dva razmenjena brejka.

Tek su nijanse 13. gema odlučile, dok je u nastavku meča proradio onaj „stari“ Fonjini.

Kada je počeo da biva agresivniji i precizniji, pritiskao je Čekinata i posle tri brejk šanse slomio je otpor protivnika za 2:0 u drugom setu.

Ubrzo je ispustio servis, ali ne i igru, pa je novim brejkom u četvrtom za 3:1 i još jednim u osmom gemu samo potvrdio izjednačenje.

Treći set je rešio u četvrtom gemu kad je poveo sa 3:1, a onda i u sedmom kada se nekako odbranio.

Čekinato je u tim trenucima imao rivala „u konopcima“ za brejk, prokockao je čak šest šansi da se vrati u meč, ali je Fonjini otišao na 5:2.

To je dokrajčilo Marka, koji je potom izgubio svoj servis i Fonjini je otišao dalje gde će igrati protiv Aljaža Bedena.

Slovenac je u svom meču odigranom u ponedeljak u tri seta savladao Mihaila Kukuškina sa 7:6 (4), 4:6 i 6:3.