Oglas

Foto: EPA/JOHN G. MABANGLO
Foto: EPA/JOHN G. MABANGLO
Foto: EPA/JOHN G. MABANGLO

Giljermo Vilas pati od Alchajmera, oglasio se i Maradona

26. apr. 2020. 07:49

Nekada drugi ihrač sveta, Argentinac Giljermo Vilas (67) oboleo je od Alchajmerove bolesti, preneli su mediji u Argentini.

Oglas

Vilas, koji je tokom blistave karijere osvojio četiri grend slem titule, dva na Australijan openu i po jedan na Rolan Garosu i US Openu, ima problem sa pamćenjem i trenutno povučeno živi sa porodicom u Monte Karlu.Argentinski novinar Serhio Stjuart kaže da je bolest počela da se razvija još pre dve godine.Čak je i bivši selektor Dejvis kup tima Argentine, Tito Velaskez pre dve godine rekao da niko ne priča, ali da "misli da Giljermo ima Alchajmerovu bolest."Na objavu vesti u listu "Ole", reagovao je i slavni argentinski fudbaler, Dijego Armando Maradona.

Foto: Printscreen/Instagram
Foto: Printscreen/Instagram | Foto: Printscreen/Instagram

On je jedan od velikih poklonika tenisa uopšte, poslednjih nekoliko godina, a sa Vilasom je veliki prijatelj."Dragi Vili, dugujemo ti toliko mnogo radosti i emocija. Nadam se da ćeš UVEK imati poštovanje koje zaslužuješ od svih nas, u dobrim i posebno u lošim trenucima. Nadam smo dostojni da budemo na tvom nivou. Grlim te, legendo", poručio je Maradona.Vilasa nije dugo bilo u medijima, praktično od oktobra kada je samo kratko snimljen u jednom kafeu u Monte Karlu kako sedi sa Bjernom Borgom.Vilas je tokom karijere osvojio ukupno 62 titule, a 1991. je uvršten u Tenisku kuću slavnih u Njuportu.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare