Novak Đoković je savladao Aleksandra Zvereva 6:3, 7:6 (4) i plasirao se u polufinale Završnog mastersa u Londonu.

Srpski teniser je brejkom otvorio meč, a prednost ostvarena na startu bila je dovoljna za osvajanje prvog seta.

U drugom setu viđena je znatno neizvesnija igra, a kako ni Srbin ni Nemac nisu uspeli da osvoje gem na servis rivala pobednika seta odlučio je taj-brejk u kojem je prvi reket sveta overio kartu za polufinale.

Đoković je trijumfom nad sedmim reketom sveta takmičenje u grupi A završio sa dve pobede i jednim porazom te se plasirao u polufinale.

Prvi reket sveta prethodno je savladao Švarcmana, dok je pognute glave izašao iz susreta sa Medvedevim koji je drugi polufinalista iz grupe A.

Sa druge strane, Zverev se od Londona oprostio sa samo jednom pobedom, protiv Dijega Švarcmana.

Švarcman i Medvedev će u petak od 21 čas, u duelu bez rezultatskog značaja, staviti tačku na grupnu fazu.

Mesto u polufinalu iz grupe B obezbedili su Dominik Tim i Rafael Nadal.

ATP finale

Grad: London

Dvorana: „O2 arena“

Novak Đoković – Aleksander Zverev 6:3, 7:6 (4)

Kraj meča! Novak Đoković – Aleksander Zverev 6:3, 7:6!

Đoković osvaja taj-brejk – 7:4

Srpski teniser je nadoknadio mini-brejk zaostatka i posle preokreta stavio tačku na susret.

Nemac poklanja taj-brejk – 6:6

Promašio je Zverev zicer u odlučujućem poenu i poslao set u taj-brejk, prvi koji igraju aktuelni rivali u međusobnim susretima.

Gem Zvereva sa nulom – 5:6

Nemac je bez izgubljenog poena stigao do gema te će Srbin drugi put servirati za ostanak u setu.

Od 40:0 do drame – 5:5

Izgledalo je da će Đoković lako stići do gema u kojem je servirao za ostanak u drugom setu. Vezao je tri poena, a onda dopustio rivalu da dođe do izjednačenja. Ipak, potom je sprečio dramu i overio gem.

Ubojit servis Zvereva – 4:5

Nemac je lako stigao do novog gema. Fenomenalno servira u drugom setu o čemu svedoči čak sedam asova.

Odgovor istom merom – 4:4

Gotovo po istom principu kao rival do prethodnog, Đoković dolazi do aktuelnog gema.

Bez neizvesnosti – 3:4

Prilično je siguran Zverev na svoj servis, pa ni dva poena Đokovića nisu bila dovoljna da unesu neizvesnost.

Rutinski gem za Novaka – 3:3

Posle dva neizvesna gema Đoković je lako stigao do izjednačenja.

Nastavlja se serija bez brejka – 2:3

Srpski teniser je imao dve brejk šanse, ali je Zverev uspeo da se izvuče iz veoma neugodne situacije.

Novak spasao novu brejk loptu – 2:2

Đoković je uspeo da stigne do najdužeg gema u dosadašnjem delu susreta, a na putu do izjednačenja spasao je novu grejk loptu, prvu u drugom setu.

Zverev siguran na svoj servis – 1:2

Sedmi teniser sveta je nastavio da rutinski niže gemove na svoj servis.

Odgovor Đokovića – 1:1

Uspeo je Zverev da uzme dva poena prvom reketu sveta i unese neizvesnost, ali je Srbin ostao fokusiran i nije dozvolio rivalu brejk šansu.

Prvi gem za Nemca – 0:1

Nije se izgubljeni set negativno odrazio na Zvereva koji je uz samo jedan ispušten poen stigao do gema.

Prvi set

Đoković overava prvi set – 6:3

Novim rutinski osvojenim gemom Srbin je stavio tačku na prvi set.

Nemac ostaje u setu – 5:3

Đoković nije uspeo da novim brejkom stavi tačku na set, ali će u narednom gemu imati priliku da to ispravi.

Zverev ne koristi dve brejk lopte – 5:2

Zverev nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte te će servirati za ostanak u setu.

Serija gem za gem – 4:2

Poslednja četiri gema rivali su osvajali bez mnogo muke, dopustivši protivniku po najviše jedan poen.

Novak održava prednost – 4:1

Prilično rutinski srpski košarkaš stiže do novog gema.

Prvi gem za Zvereva – 3:1

Probudio se Nemac i konačno pokazao zube osvojivši prvi gem.

Đoković materijalizuje brejk – 3:0

Nastavlja srpski teniser vrlo dominantnu igru. Uz samo jedan izgubljen poen materijalizovao je brejk u prethodnom gemu.

Furiozan start – 2:0

Đoković je sa samo jednim izgubljenim poenom stigao do brejka. Odličan početak meča Srbina!

Gem sa nulom za Novaka – 1:0

Odlično je srpski teniser otvorio meč i bez izgubljenog poena stigao do vođstva.

Meč je počeo!

14.55 Srbin uspešniji

Novak Đoković i Aleksander Zverev dosad su odigrali pet mečeva, a naš as ima bolji učinak. Tri pobede i dva poraza.

Tri od prva četiri međusobna okršaja odigrana su u polufinalima ili finalima turnira.

14.33 Novak mora da pobedi

Srpski teniser ima po pobedu i poraz i neophodan mu je trijumf kako bi stigao do polufinala turnira.

14.30 Dobrodošli!

Pratićemo uživo meč trećeg kola ATP finala u Londonu između Novaka Đokovića i Aleksandera Zvereva.