Srpski predstavnici na US Openu Laslo Đere i Nina Stojanović završili su učešće na US Openu, dok je Miomir Kecmanović uspeo da pobedi u prvom kolu severnoameričkog Grend slem turnira.

Rival Miomira Kecmanovića na prvom koraku bio je Italijan Đanluka Mager, a srpski teniser je ostvario pobedu posle pet odigranih setova i velike borbe.

Laslo Đere je odmerio snage sa australijskim teniserom Kristoferom O’Konelom i doživeo poraz posle tri seta, dok je Nini Stojanović protivnica u prvom kolu bila Ruskinja Ana Kalinskaja.

Favorit je bila srpska teniserka koja je 24 mesta ispred Ruskinje, 110. teniserke na WTA listi, ali je ipak lako poražena posle dva seta.

Rezultati

Kecmanović – Mager 6:4, 6:4, 6:7 (6), 3:6, 6:2

Đere – O’Konel 6:4, 4:6, 6:7, 4:6

Stojanović – Kalinskaja 4:6, 3:6

03.56 – Hvala na pažnji!

Teniski dan je tek počeo, u sredu na teren izlaze Filip Krajinović i Novak Đoković.

Pratite i te mečeve na Nova.rs!

03.42KRAJ! Đere završio učešće na US Openu!

O’Konel je iskoristio drugu meč loptu i završio posao u prvom kolu.

03.36 – Brejk O’Konela!

Đere je u teškoj situaciji, gubi 5:4 u četvrtom setu.

03.27 – Đere spasao dve brejk lopte i vodi sa 4:3.

03.16 – Đere potvrdio brejk, vodi sa 3:2.

03.12 – Đere se vraća!

Srpski teniser je iskoristio treću brejk šansu i izjednačio na 2:2!

03.00 – Đere je izgubio prvi gem na svoj servis u četvrtom setu…

O’Konel ima prednost od 1:0.

02.46 – Đere je izgubio taj-brejk sa 7:2

02.40 – Taj-brejk!

Đere će do seta morati kroz dodatno vreme, 6:6.

02.33 – Velika borba, 5:5!

02.28 – O’Konel je izjednačio na 4:4!

02.18 – Đere održava prednost, vodi 4:2.

02.08 – Brejk Đerea, vodi 2:1 u trećem setu!

02.05KRAJ! Kecmanović ide dalje!

Prvu meč loptu je iskoristio srpski teniser i okončao peti set sa 6:2.

02.04 – Đere je izjednačio na 1:1.

02.01 – Kecmanović bez izgubljenog poena do 5:2.

02.00 – Kecmanović propustio tri brejk lopte, Mager je smanjio na 4:2. Đere je izgubio prvi gem u trećem setu.

01.53 – Kecmanović je stigao do brejka u 5. setu. Istovremeno O’Konel je protiv Đerea osvojio drugi set i izjednačio rezultat

01.45 – Brejk Đerea za povratak u drugi set.

01.40 – Đere servira za ostanak u setu.

01.35 – Mager je stigao do izjednačenja. Neverovatno je kako je Kecmanović za pola sata ostao bez dva seta vođstva.

01.25 – Miomir Kecmanović nije iskoristio tri brejk lopte, što je Mager kaznio novim gemom. U međuvremenu O’Konel je uzeo gem na servis Đerea.

01.20 – Kecmanović je uz dosta muke stigao do prvog gema u četvrtom setu pa je sad rezultat 3:1.

01.10 – Brejk Magera na početku 4. seta. Italijan je očigledno motivisan posle osvojenog seta i vezao je tri gema.

01.05 – Mager se vratio u život. Italijan je u taj-brejku stigao do seta i samnio zaostatak. Istovremeno, Đere je stigao do prvog seta protiv O’Konela

01.00 – Kecmanović će u tajbrejku pokušati da stavi tačku na meč u tri seta.

00.50 – Nina Stojanović eliminisana je u prvom kolu US Opena.

00.40 – Đere je brejkom otvorio set, istovremeno, Nina Stojanović je izgubila novi gem na svoj servis, dok Kecmanović i Mager igraju bez brejka u 3. setu.

00.35 – I Đere je počeo svoj meč, O’Konel servira prvi.

00.30 – Maratonski gem na servis Kalinskaje pripao je srpskoj teniserki koja se tako vratila u drugi set.

00.20 – Kecmanović je po modelu iz prvog seta stigao i do drugog, pa sad vodi 2:0 i sigurno gazi ka pobedi. Sa druge strane, Nina Stojanović je dozvolila rivalki novi brejk.

00.10 – Usledila je kazna za neiskorišćene brejk lopte. Nina Stojanović je izgubila gem na svoj servis, a potom i prvi set 6:4. Istovremeno, Kecmanović je spasao brejk loptu i osvojio novi gem.

00.00 – Kecmanović je siguran na svoj servis. U drugom setu još nismo videli brejk pa je rezultat 3:2

23.53 – Nina je imala nove dve brejk lopte, ali Ruskinja uspeva da stigne do gema na svoj servis.

23.45 – Srpska teniserka nije iskoristila prvu brejk loptu pa je rezultat 3:2 za Ruskinju. Istovremeno, Kecmanović je napravio brejk pri rezultatu 5:4 i stigao do prvog seta.

23.30 – I Nina Stojanović je počela svoj meč. Kalinskaja otvara duel servisom. U međuvremenu Kecmanović i Mager igraju bez brejka – 4:4.

23.25 – Miomir Kecmanović uspeo je da spase dve brejk lopte u petom gemu, pa je rezultat u prvom setu 3:2. Uskoro će na teren izaći i Nina Stojanović.

23.05 Kecmanović je prvi srpski predstavnik koji je izašao na terene u Njujorku večeras. Počeo je meč protiv Italijana Đanluke Magera.