Laslo Đere, srpski teniser, poražen je u prvom kolu US Opena od Kristofera O'Konela.

Trenutno 81. igrač sveta je izgubio od Australijanca koji se nalazi na 116. mestu posle velike borbe u četiri seta.

Meč je trajao tri sata i 11 minuta, a O’Konel je iz njega izašao kao pobednik rezultatom 4:6, 6:4, 7:6, 6:4.

Đere je odlično startovao duel i napravio brejk već u prvom gemu.

U osmom je spasao tri prilike za protivnika da izjednači, a u desetom je iskoristio prvu set loptu.

Izjednačenu igru u drugom setu prekinuo je Australijanac brejkom u četvrtom gemu, Đere je uzvratio u devetom, ali je u desetom izgubio fokus i dopustio protivniku da izjednači na 1-1.

Treći set je rešen tek u taj-brejku gde je O’Konel napravio seriju od četiri poena i uspeo da povede sa 2-1.

Đere je najavio da bi mogao da izbori peti set, ali u tome nije uspeo pa je Australijanac izborio prolaz dalje i sastaće se sa pobednikom duela između Federika Delbonisa i Danila Medvedeva.