Očekuje se spektakl u finalu.

Stefanos Cicipas i Borna Ćorić igraće u finalu mastersa u Sinsinatiju nakon sjajnih mečeva u polufinalu.

Cicpas je savladao najboljeg tenisera sveta Danila Medvedeva posle velike borbe sa 7:6, 3:6, 6:2 za prvo finale Sinsinatija.

Iako je loše počeo meč i već na startu pretrpeo brejk, uspeo je da se vrati sredinom prvog seta i d aga uvede u taj-brejk.

Tamo je prvi napravio mini brejk, ali mu je Rus uzvratio da bi još po jednom jedan drugom oduzeli servis.

Ušlo se u izjednačenu završnicu ge je Cicipas novim mini brejkom došao i do prvog seta.

To je razbesnelo Meedvedeva koji je sa dva brejka poveo sa 4:0, da bi Cicpas uspeo da vrati jedan izgubljeni servis, ali ne i da napravi preokret pa je meč otišao u treći set.

Tamo je grčki teniser napravio odlučujući brejk u šestom gemu i priveo meč kraju.

On će u finalu igrati protiv fenomenalnog Borne Ćorića koji sa 6:3, 6:4 izborio finale pobedom nad Kameronom Norijem.

Ćorić će tako igrati drugi put u finalu Masters 1000 turnira. Prvi put se to dogodilo u Šangaju 2018. godine.

Nori je bolje otvorio meč i poveo 3:1, da bi Ćorić nanizao pet gemova i stigao do 1:0 u setovima. Istovremeno, Ćorić je većinu od tih pet gemova dobio ubedljivo.

U drugom setu Ćorić je nastavio da dominira u svojim servis gemovima. Držao je Britanca na velikoj distanci, dok je na drugoj strani često pretio protivniku brejkom. Rezultat je bio 2:2, a nakon toga je zadržao vođstvo i mirno priveo meč kraju. Ćorić je iskoristio tri od sedam brejk prilika, a Nori jednu od dve.