Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u francuskom Ruanu, pošto je u osmini finala poražena od Poljakinje Magde Linet 6:2, 6:1.

Meč je trajao 69 minuta, a Srpkinja je ostala bez snage za novi podvig, pošto je dan ranije pobedila Anu Blinkovu, inače 45. teniserku sveta.

Linet je 60. teniserka sveta, dok je Stevanović 204. na WTA listi. Ovo je bio drugi međusobni duel srpske i poljske teniserke i drugi trijumf Linet.

Poljakinja je bolje ušla u meč i brzo je stekla prednost od 3:0. Linet je održavala prednost i prvi set je dobila rezultatom 6:2 posle još jednog brejka.

Poljska teniserka je nastavila sa dobrom igrom i u drugom setu, a svojoj rivalki je u ovom delu meča prepustila samo jedan gem. Stevanović je imala brejk priliku u prvom gemu drugog seta, ali to nije iskoristila.

Linet će u četvrtfinalu igrati sa pobednicom meča između Ruskinje Anastasije Pavljučenkove i Holanđanke Aranče Rus.

WTA turnir u Ruanu se igra za nagradni fond od 232.244 evra.