Dušan Lajović je izgleda konačno uhvatio dobru formu, pa je upisao i drugu pobedu na turniru u Barseloni.

Srpski teniser je u drugoj rundi turnira u Barseloni savladao Francuza Iga Umbera sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Meč je trajao sat i 17 minuta, a Lajović je u oba seta morao da se vraća iz minusa i pravi preokret.

U prvom setu Umber je poveo sa 1:3, ali je Srbin odmah uzvratio brejkom, pa izjednačio na 3:3. Lajović se tu nije zaustavio, još jednom je oduzeo servis svom rivalu, a kasnije je iskoristio prvu set loptu.

U drugom delu igre Francuz je poveo sa 0:3, ali je Lajović napravio seriju od pet gemova i uz dva brejka osigurao pobedu.

Lajović će u narednom kolu igrati protiv Alehandra Davidovič-Fokine iz Španije, dok bi u četvrtfinalu mogao da naleti čak i na Rafaela Nadala.

Turnir u Barseloni je iz serije 500, a Lajoviću je šljaka ubedljivo najbolja podloga.